قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۱۱/۸

قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۱۱/۸

قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از رشد بهای طلای جهانی و رشد نرخ ارز، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ده میلیون و ۶۶۹ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر قوی شدن ارزش دلار کاهش پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۸۴۶ دلار و ۴۲ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد کاهش، به ۱۸۴۵ دلار و ۳۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۲ درصد کاهش، در ۱۸۵۰ دلار و ۹۰ سنت بسته شده بود.

به گفته جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA، به نظر می‌رسد طلا در یک الگوی ثابت قرار گرفته زیرا سرمایه‌گذاران منتظر نتیجه نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا هستند.

انتظار می‌رود روند سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا تغییر نکند. فعالان بازار منتظر کنفرانس مطبوعاتی جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا هستند که بعد از این نشست برگزار می‌شود.

هالی گفت: اگر پاول همچنان موضع سیاست پولی فوق تسهیلی خود را حفظ کند و تمایلی به تحکیم آن نشان ندهد، از صعود قیمت طلا تا سطح ۱۸۸۰ دلار حمایت خواهد شد اما اگر وی نسبت به روند احیای اقتصادی ابراز خوشبینی کند، قیمت طلا ممکن است تا سطح ۱۸۰۰ دلار عقب‌نشینی کند.

دلار در معاملات روز جاری ۰.۱ درصد رشد کرد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر ساخت.

موضوع دیگری که مورد توجه بازار است، پیشنهاد بسته کمک کرونایی ۱.۹ تریلیون دلاری جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکاست که تحلیلگران انتظار دارند میزان آن در هنگام تصویب در سنا کاهش پیدا کند.

بر اساس گزارش رویترز، عامل دیگری که از قیمت‌ها پشتیبانی می‌کند، نگرانی‌ها نسبت به افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در سطح جهانی است که از مرز ۱۰۰ میلیون نفر عبور کرده و کشورها همچنان در تلاش برای مبارزه با انواع جدید ویروس کرونا و کمبودهای واکسن هستند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد کاهش، به ۲۵ دلار و ۳۱ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۸ درصد کاهش، ۱۰۸۹ دلار و ۱۹ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ثابت بود و در ۲۳۲۳ دلار و ۹۸ سنت ایستاد.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز ‌چهار‌شنبه ۸ بهمن ساعت ۱۹، با ۴۹۵ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۲۳،۴۱۳ تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز چهارشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۳ هزار و ۴۱۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۱ هزار و ۹۲۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز چهار‌شنبه ۸ بهمن ساعت ۱۹، با ۵۴۶ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۲۸،۳۹۷ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۲۸ هزار و ۴۰۰ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۶ هزار و ۹۱۰ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم ده میلیون و ۵۰۰ تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ده میلیون و ۶۶۹ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۶۳ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۶ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۴ میلیون تومان و دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند