قیمت‌های بازار طلا و سکه در آخرین روز هفته / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/7/10

قیمت‌های بازار طلا و سکه در آخرین روز هفته / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/7/10

قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از رشد بهای طلای جهانی، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه به چهارده میلیون و ۳۱۱ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز در بازارهای جهانی با کاهش ارزش دلار قیمت طلا بیش از 10 دلار گران شد.

به گزارش فارس،‌ امروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با 10.4 دلار افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت 1895.6 دلار به فروش رفت.

قیمت فلز گرانبها امروز در کمترین زمان 1891.3 و در بیشترین زمان 1900.8 معامله شد.

قیمت فلز زرد امروز نسبت به یک ماه گذشته 74.2 دلار کاهش داشت اما نسبت به یک سال گذشته 417 دلار با افزایش همراه بود.

در گروه سایر فلزات گرانبها هم نقره 47 سنت افزایش داشت و هر اونس از این فلز به قیمت 23.67 دلار به فروش رفت.

فلزات گرانبهای پلاتینوم و پالادیوم افزایش‌هایی به ترتیب 13 و 19 دلار را تجربه کردند.

خبرگزاری رویترز، نوشت امروز پنجشنبه قیمت طلا به دلیل کاهش ارزش دلار و نیز وجود نشانه‌هایی از پیشرفت گفتگوها برای اختصاص محرک‌های اقتصادی آمریکا، افزایش یافت.

زمانی که ارزش دلار کاهش می‌یابد طلا را برای خریداران با دیگر ارزها کاهش می‌دهد بنابراین با افزایش تقاضا برای فلز زرد قیمت بالا می‌رود.

بر اساس گزارش رویترز، شاخص دلار امروز در برابر سبد ارزهای دیگر 2 دهم درصد کاهش یافت که در محدوده کمترین میزان یک هفته گذشته بود.

همین عاملی بود تا طلا برای سرمایه‌گذاران و خریداران با ارزهای دیگر ارزان‌تر باشد.

نکته دیگر اینکه روز چهارشنبه منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا، اعلام کرد گفت‌وگوها با سخنگوی کاخ سفید پیشرفت زیادی داشته و احتمال اختصاص محرک‌های اقتصادی بیشتر شده است.

دولت و بانک مرکزی محرک‌های اقتصادی را برای احیای اقتصاد آسیب دیده از کرونا اعمال می‌کند و باعث شده است قیمت طلا در سال جاری 25 درصد افزایش یابد.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز پنج‌شنبه 10 مهر ساعت 18، با 152 تومان افزایش نسبت به روز گذشته 28،904 تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز چهار‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۸ و 900 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۸ هزار و 800 تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز پنج‌شنبه 10 مهر ساعت 18، با 204 تومان افزایش نسبت به روز گذشته 33،952 تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۳۳ هزار و 950 تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۳۳ هزار و 850 تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت 18، قیمت سکه تمام طرح قدیم سیزده میلیون و 850 هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهارده میلیون و 311 هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و 351 هزار و 500 تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، 8 میلیون و 200 هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب 5 میلیون و 250 هزار تومان و دو میلیون و 530 هزار تومان است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند