قیمت‌های طلا و سکه در آغاز هفته سوم فروردین / قیمت دلار و یورو امروز ۱۴۰۰/۱/۱۴

قیمت‌های طلا و سکه در آغاز هفته سوم فروردین / قیمت دلار و یورو امروز ۱۴۰۰/۱/۱۴

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف رشد بهای طلای جهانی در روز جمعه و با پیروی از افت نرخ ارز، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ده میلیون و ۶۹۹ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در معاملات بازارهای جهانی در روز جمعه با ۰٫۰۷ درصد افزایش به ۱۷۲۹ دلار رسید.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز ‌شنبه ۱۴ فروردین ساعت ۱۹، با ۷۴۱ تومان کاهش نسبت به روز گذشته ۲۴،۴۶۹ تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز ‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۴ هزار و ۴۶۱ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۳ هزار و ۹۸۱ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز شنبه ۱۴ فروردین ساعت ۱۹، با ۹۰۰ تومان کاهش نسبت به روز گذشته ۲۸،۵۸۴ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۲۸ هزار و ۵۸۳ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۷ هزار و ۱۷ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم ده میلیون و ۳۹۷ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ده میلیون و ۶۹۹ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۵۳ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۶ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۴ میلیون و ۱۴۰ هزار تومان و دو میلیون و ۳۸۰ هزار تومان است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند