بررسی قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز ۱۴۰۰/۲/۲۲

بررسی قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز ۱۴۰۰/۲/۲۲

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف افت بهای طلای جهانی و با پیروی از رشد نرخ ارز، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ۱۰ میلیون و ۵۳ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر بازده بالاتر اوراق خزانه و بهبود ملایم ارزش دلار، کاهش پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد کاهش، به ۱۸۲۶ دلار و ۸۹ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۵ درصد کاهش، به ۱۸۲۶ دلار و ۲۰ سنت رسید.

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر بازده بالاتر اوراق خزانه و بهبود ملایم ارزش دلار، کاهش پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد کاهش، به ۱۸۲۶ دلار و ۸۹ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۵ درصد کاهش، به ۱۸۲۶ دلار و ۲۰ سنت رسید.

مارگارت یانگ، استراتژیست دیلی فارکس در این باره گفت: دلار اندکی تحکیم شده و اگر نرخ تورم بالاتر از حد انتظار باشد، می‌تواند بانک‌های مرکزی را برای بازبینی سریع‌تر سیاست پولی انبساطی خود تشویق کند.

شاخص دلار در برابر سبدی از ارزهای رقیب ۰.۳ درصد رشد کرد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر ساخت.

نگرانیها نسبت به تسریع احتمالی رشد تورم باعث شده بود دلار در معاملات روز گذشته به پایین‌ترین حد در بیش از دو ماه گذشته نزول کند و بازارهای سهام آسیایی اوایل روز چهارشنبه در پایین‌ترین رکورد یک ماه قرار گرفتند.

آمار قیمت مصرفی آمریکا روز جاری منتشر می‌شود و فعالان بازار بی‌صبرانه منتظر مشاهده این آمار به منظور ارزیابی فشارهای تورمی هستند.

بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا به بالاترین حد در بیش از یک هفته اخیر رسید و هزینه نگهدرای طلا را افزایش داد. بعضی از سرمایه‌گذاران طلا را پناهگاه امن دارایی در برابر تورم بالاتر می‌دانند اما بازده بالاتر اوراق خزانه امسال به جذابیت سرمایه‌گذاری در این فلز ارزشمند لطمه زده است.

بر اساس گزارش رویترز، مقامات بانک مرکزی آمریکا پس از گزارش اشتغال ماهانه روز جمعه که به شکل غیرمنتظره‌ای ضعیف بود، همچنان امید به احیای اقتصادی را حفظ کرده‌اند اما در عین حال خاطرنشان کرده‌اند که روند احیای مشاغل ممکن است ناهموارتر از حد انتظار باشد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۲۹۴۴ دلار و دو سنت رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری ۱.۱ درصد کاهش یافت و به ۲۷ دلار و ۳۴ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۷ درصد کاهش، ۱۲۲۶ دلار و ۸۲ سنت معامله شد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم تغییر چندانی نداشت و ۲۹۵۹ دلار و ۵۴ سنت بود. هر اونس نقره برای تحویل فوری ثابت بود و در ۲۷ دلار و ۳۰ سنت ایستاد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، ۱۲۴۵ دلار و ۶۸ سنت معامله شد.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز ‌چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ساعت ۱۹، با ۳۷۱ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۲۱،۹۸۴ هزار تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز ‌چهارشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۱ هزار و ۹۸۱ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۱ هزار و ۵۴۵ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ساعت ۱۹، با ۱،۰۱۰ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۲۶،۴۵۱ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۲۶ هزار و ۴۵۰ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۵ هزار و ۹۲۶ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم ۹ میلیون و ۹۰۱ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۰ میلیون و ۵۳ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۹۹۷ هزار و ۱۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، پنج میلیون و ۵۷۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند