قیمت مسکن در تهران

قیمت فروش مسکن در غرب تهران / کاهش قیمت مسکن در تهران

قیمت فروش مسکن در غرب تهران / کاهش قیمت مسکن در تهران

با توجه به اطلاعات به دست آمده از سایت دیوار، فهرستی از متوسط قیمت فروش مسکن در برخی از مناطق غرب تهران به دست آمده است. بر اساس قیمت‌های موجود، محله مرزداران گران‌ترین و استاد معین ارزان‌ترین نرخ فروش مسکن در غرب تهران را دارند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در چند سال گذشته بازار مسکن در تهران با افزایش نرخ زیادی همراه بوده است. برخی از مناطق غرب تهران به دلایل مختلفی همچون دسترسی به امکانات رفاهی و آب‌‌ و هوای خوب، با افزایش قیمت‌های زیادی همراه بودند.

کاهش قیمت مسکن در تهران

در یک هفته گذشته، میانگین قیمت املاک تهران در آگهی‌های سایت دیوار ۲/۵ درصد کاهش داشته است.

بیش‌ترین افت قیمت در محله‌های شمیران‌نو و دهکده المپیک بوده است. متوسط نرخ فروش مسکن در شمیران‌نو، از ۱۶/۱ میلیون تومان به ۱۴/۲ میلیون تومان رسیده است. همچنین قیمت یک متر آپارتمان در دهکده المپیک از ۳۷/۸ میلیون تومان به ۳۳/۸ مییلون تومان رسید.

برخی از گران‌ترین محلات غرب تهران کدامند؟

با توجه به کاهش قیمت مسکن در برخی از محلات تهران، بر اساس آگهی‌های ثبت شده در سایت دیوار، متوسط نرخ فروش مسکن در برخی از مناطق غرب تهران به دست آمده است.

در بین مناطق موجود در جدول زیر، استاد معین و تهرانسر با متوسط قیمت ۲۴ میلیون برای یک متر خانه از مناطق ارزان قیمت برای خرید خانه در غرب تهران هستند.

متوسط قیمت مسکن در مناطق شهر زیبا، دریاچه شهدای خلیج فارس و کوهک در محدوده قیمتی ۲۴ میلیون تومان ثبت شده است.

آگهی‌های مسکن در مناطق جنت‌آباد مرکزی، باغ فیض و صادقیه در محدوده متری ۴۰ میلیون تومان برای هر متر خانه ثبت شده است.

در بین مناطق موجود در لیست زیر، منطقه مرزداران با قیمت ۵۳/۷ مییلون تومان برای هر متر خانه از گران‌ترین مناطق برای خرید خانه در غرب تهران است.

در جدول زیر لیست متوسط قیمت خرید خانه در برخی از مناطق غرب تهران را مشاهده می‌کنید.(دقت داشته باشید قیمت‌ها متوسط قیمت یک متر مربع آپارتمان مسکونی دو تا پنج سال در شهر تهران و حومه در ۱۰ روز گذشته آگهی‌های دیوار است.)

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند