مرغ ارزان شد / قیمت به ۳۵ هزار تومان رسید

مرغ ارزان شد / قیمت به ۳۵ هزار تومان رسید

قیمت هر کیلو مرغ گرم آماده طبخ با کاهش پنج تا ۱۰ هزار تومانی به حدود ۳۳ تا ۳۵ هزارتومان رسید و این روند نزولی قیمت مرغ از هفته پیش آغاز شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت هر کیلو مرغ گرم کامل نسبت به ابتدای شهریور ماه با کاهش ۵۰۰۰ تا ۱۰ هزار تومانی همراه شده و به ۳۳ تا ۳۵ هزار تومان رسیده است.

بر اساس مشاهدات میدانی از خرده فروشی‌های سطح شهر تهران قیمت هر کیلو مرغ گرم آماده طبخ با کاهش ۵۰۰۰ تا ۱۰ هزار تومانی به حدود ۳۳ تا ۳۵ هزارتومان رسیده و این روند نزولی قیمت مرغ نیز از هفته پیش آغاز شده است.

گفتنی است در مردادماه و ابتدای شهریور ماه سال جاری قیمت مرغ برای مصرف‌کنندگان به ۴۰ هزار تومان و در برخی مناطق به ۴۵ هزار تومان هم رسید. افزایش قیمتی که فعالان صنعت طیور علت آن را سودجویی و انحرافات در شبکه توزیع، دقیق نبودن آمار جوجه‌ریزی، کمبود تولید جوجه یک‌روزه و افزایش قیمت جوجه عنوان کرده بودند.

البته چندی پیش نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی اعلام کرد که وزارت جهاد کشاورزی در خصوص ساماندهی بازار جوجه یک‌روزه تصمیماتی اتخاذ کرده است که با عملیاتی شدن آنها قیمت جوجه یک‌روزه ۳۰ درصد کاهش خواهد یافت و التهاب بازار آن کاسته خواهد شد. تصمیماتی چون افزایش فاصله جوجه ریزی به ۹۰ روز، انجام جوجه ریزی۲۰ درصد کمتر از پروانه فعالیت برای واحدهای تولیدی و ممنوعیت جوجه‌ریزی مازاد زنجیره‌ها، که اگر چه این تصمیمات انتقادات کارشناسان را به دنبال دارد ولی تا حدودی منجر به کاهش قیمت‌ها خواهد شد.

منبع: ایسنا 

آخرین خبرها از بازارهای مختلف را در صفحه بازار تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند