قیمت نفت آمریکا 13 درصد کاهش یافت

قیمت نفت آمریکا 13 درصد کاهش یافت

قیمت جهانی نفت امروز با توجه به نگرانی از تهدید کرونا کاهش یافت به طوریکه قیمت نفت وست‌تگزاس آمریکا کاهش 13 درصدی را شاهد بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز در بازارهای جهانی نفت برنت 61 سنت کاهش یافت و هر بشکه به قیمت 54 دلار و 67 سنت معامله شد.

خبرگزاری رویترز نوشت، امروز قیمت نفت به رغم اینکه ظرفیت و احتمال کاهش عرضه نفت از سوی اوپک پلاس افزایش یافته، اما همچنان قیمت نفت کاهشی شد.

براساس این گزارش، افزایش تعداد کشته‌های ویروس کرونا در چین به بی‌اعتمادی در فعالیت‌های اقتصادی دامن زده، امروز آمار کشته‌های ویروس کرونا در چین از 500 نفر گذشت و این بر فعالیت‌های اقتصادی چین و بازارهای جهانی سایه افکنده است.

البته کارشناسان معتقدند که مؤلفه‌های حمایت از قیمت نفت در بازارهای جهانی وجود دارد. چشم‌انداز مثبت از کاهش تنش‌ها بین آمریکا و چین که با به نصف رساندن تعرفه‌ها از سوی چین روی کالاهای آمریکایی آغاز شده، احتمال بالا رفتن قیمت نفت را در روزهای آینده بیشتر کرده است.

چین امروز پنج‌شنبه اعلام کرد که پس از امضای فاز نخست توافق با آمریکا، تعرفه 1717 کالای آمریکایی را نصف خواهد کرد. این اقدام برنامه خرید 200 میلیارد دلاری چین از کالاهای آمریکایی را هم قابل دسترس کرده است.

امروز همچنین قیمت نفت وست‌تگزاس آمریکا هم کاهش 13 درصدی داشت و هر بشکه از این نوع نفت به قیمت 50 دلار و 62 سنت به فروش رفت.

منبع: فارس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند