کد خبر: 233037

قیمت نفت افزایش یافت

نگرانی‌ها از اختلال در عرضه نفت به‌ویژه در منطقه خاورمیانه موجب شد تا قیمت نفت امروز با افزایش مواجه شود.

سرویس بازار -

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۷ سنت، معادل ۰٫۴ درصد افزایش به ۷۱ دلار و ۶۹ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۳۲ سنت، معادل نیم درصد رشد به ۶۶ دلار و ۵۴ سنت رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، تجار گفتند، به دلیل گسترش این احساس که ریسک بالایی متوجه عرضه نفت به ویژه در منطقه خاورمیانه است، قیمت نفت از سطح حمایت خوبی برخوردار است. این نگرانی‌ها ناشی از وقوع درگیری در خاورمیانه، بازگشت تحریم‌های آمریکا عله ایران و کاهش تولید در ونزوئلا به دلیل بحران سیاسی و اقتصادی است.

استفن اینز، تحلیلگر موسسه اوآندا در سنگاپور گفت: با توجه به اینکه عوامل مختل کننده زیادی در بخش عرضه دخیل‌اند و نشانه‌های کمی وجود دارد مبنی بر اینکه افزایش فعلی قیمت‌ها به زودی فروکش خواهد کرد، تجار همچنین ریسک‌های ژئوپلتیک را عامل اصلی افزایش قیمت‌ها می‌بینند.

«قیمت نفت… اگر نگوییم تا پایان سال، حداقل تا زمان ضرب العجل ترامپ در مورد توافق هسته‌ای ایران (۱۲ می)… در هیمن حد باقی خواهد ماند.»

قیمت نفت برنت از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون روند افزایشی را تجربه کرده و نسبت به پایین‌ترین رقم‌های ثبت شده در ماه فوریه حدود ۱۶ درصد رشد داشته است. این افزایش قیمت از تقاضای بالا و کاهش عرضه نفت اوپک و متحداش به بازار ناشی شده است.

عامل دیگر تاثیرگذار در بازار نفت آمریکاست که تولیدش نسبت به اواسط سال ۲۰۱۶ حدود ۲۵ درصد رشد داشته و به ۱۰٫۵۳ میلیون بشکه در روز رسیده است.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.3)
1344.8
4.0
مثقال طلا (%0.75)
738100
5500
سکه امامی (%0.6)
1829000
11000
دلار (%0)
4200
یورو (%0.37)
6775
25
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.