تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آخرین قیمت نفت تا امروز ۱۰ اسفند / نفت چه خواهد شد؟

آخرین قیمت نفت تا امروز ۱۰ اسفند / نفت چه خواهد شد؟

قیمت نفت جهانی در هفته‌های گذشته به بالاترین سطح خود در یکسال اخیر رسید. اما در سه روز گذشته قیمت نفت با کاهش قیمت نسبت به هفته گذشته همراه بود و به ۶۴ دلار و ۴۲ سنت رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت نفت خام در پایان معاملات روز شنبه، با نگرانی از رشد عرضه در آینده نزدیک، سقوط کرد اما شاخص ها توانستند به رشد هفتگی و ماهانه دست یابند.

قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام برنت برای تحویل در ماه آوریل ۱.۱۲ درصد سقوط کرد و طبق گزارش رویترز به نرخ ۶۶.۱۳ دلار رسید.

این شاخص در ماه فوریه حدود ۱۹ درصد رشد داشته است.

آن طور که پول و تجارت هم گزارش داده، قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریکا با سقوط سنگین ۳.۲ درصدی در ۶۱.۵۰ دلار بسته شد. با این حال این شاخص در هفته گذشته ۳.۸۱ درصد و در ماه فوریه ۱۷.۸۲ درصد رشد داشته است.

با سقوط قیمت اوراق قرضه آمریکا و بالا رفتن نرخ سود آنها، قیمت دلار تقویت شده است و این مساله به قیمت‌های نفت خام فشار آورده است.

از طرف دیگر این انتظار وجود دارد که با رسیدن قیمت‌های نفت خام به سطح قبل از پاندمی کرونا، تولیدکنندگان اوپک پلاس و تولیدکنندگان آمریکایی سطح تولید خود را افزایش دهند.

این در حالیست که طبق گزارش تجارت‌نیوز، قیمت نفت امروز یکشنبه،۱۰ اسفند ماه به نقل از سایت بلومبرگ با ۲٫۵۶ درصد کاهش نسبت به روز قبل به ۶۴ دلار ۴۲ سنت رسید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند