کد خبر: 213490

قیمت نهایی بلیت مترو در سال ۱۳۹۷ اعلام شد

قیمت بلیت مترو در سال ۹۷ تعیین شد و افزایش قیمت‌ها از اول اردیبهشت سال آینده اجرایی می‌شود.

قیمت نهایی بلیت مترو در سال ۱۳۹۷ اعلام شد
سرویس کسب‌وکار -

محسن پورسیدآقایی، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران درباره افزایش قیمت بلیت مترو، گفت: نهایتا افزایش قیمت بلیت مترو در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران به تصویب رسید و مجموعا پیشنهادهای شهرداری مورد بررسی قرار گرفت و به فرمانداری تهران ارسال خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، پورسیدآقایی افزود: بر همین اساس سه قیمت خواهیم داشت که بلیت تک‌سفره هزار تومان خواهد شد که حداکثر ۱۴ درصد مردم از آن استفاده می‌کنند که در صورتی که از کارت بلیت استفاده شود بسته به طول مسافت ۶۶ درصد از این رقم تخفیف داده می‌شود و حداقل با استفاده از کارت بلیت و در مسافت کوتاه، قیمت بلیت ۳۴۰ تومان و حداکثر هزار تومان خواهد بود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه افزایش قیمت بلیت مترو از اول اردیبهشت سال آینده اجرایی می‌شود، گفت: به افرادی که کارت بلیت مدت‌دار تهیه کنند، ۲۵ درصد تخفیف داده خواهد شد و این تخفیف علاوه بر مابقی تخفیفات است.

وی افزود: بلیت مترو فرودگاه امام نیز ۷۵۰۰ تومان کل مسیر است و بلیت مترو حومه به تهران نیز ۱۵۰۰ تومان است.

پورسیدآقایی ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای ترافیک و موافقت فرمانده انتظامی تهران پیشنهاد دادیم برای توزیع ترافیک آخر سال مراکز خرید تا ساعت یک بامداد باز باشند و همین‌طور مترو نیز از ۱۵ اسفند تا ساعت ۱۲ شب فعال است.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.15)
1343.2
2.0
مثقال طلا (%0.1)
736000
700
سکه امامی (%0)
1829000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6775
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.