موضوعات داغ:

قیمت نیم‌سکه به 3 میلیون و 40 هزار تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز 98/12/22

قیمت نیم‌سکه به 3 میلیون و 40 هزار تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز 98/12/22

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف رشد بهای طلای جهانی، کاهش یافت که بر این اساس قیمت نیم‌سکه به 3 میلیون و 40 هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا پس از کاهش حداقل ۱۸ دلاری که دیروز داشت، در معاملات روز پنج‌شنبه بازار جهانی تحت تاثیر نگرانی‌ها نسبت به پیامدهای اقتصادی اپیدمی کرونا اندکی رشد کرد.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱ درصد افزایش پیدا کرد و به ۱۶۳۶ دلار و ۳۷ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته پس از این که ابتدا ۱.۳ درصد صعود کرد در نهایت با کاهش قیمت بسته شد و در زمان گشایش معاملات روز جاری حداکثر ۰.۹ درصد افزایش داشت.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۴ درصد کاهش، ۱۶۳۶ دلار و ۳۰ سنت معامله شد. بهای معاملات این بازار روز گذشته با ۱۸ دلار کاهش بسته شده بود.

کایل رودا، تحلیلگر شرکت آی جی مارکتس اظهار کرد: ممنوعیت سفری که آمریکا از اروپا اعلام کرد سورپرایز و شوک بزرگی برای بازار بود و نشان داد سرمایه‌گذاران هنوز پیامدهای مالی کامل شیوع ویروس کرونا را ارزیابی نکرده‌اند. از سوی دیگر معامله گران طلا را برای جبران زیان سقوط سهام می فروشند.

دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد سفر از اروپا به استثنای انگلیس به آمریکا به مدت ۳۰ روز ممنوع است. این خبر به ریزش بازارهای سهام جهان و ارزش دلار منجر شد.

بر اساس گزارش رویترز، سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه وضعیت شیوع ویروس کرونا را یک اپیدمی همه گیر اعلام کرد و افزود: ایتالیا و ایران اکنون در خط مقدم مبارزه با این بیماری هستند.

بانک‌های مرکزی جهان اقدامات برای مبارزه با تبعات اقتصادی اپیدمی کرونا را افزایش داده‌اند. بانک مرکزی انگلیس روز چهارشنبه نرخهای بهره را کاهش داد. پس از اقدام هفته گذشته بانک مرکزی آمریکا در کاهش ۵۰ واحدی نرخهای بهره بازارها منتظر کاهش مجدد نرخ‌های بهره در نشست ۱۸ مارس این بانک مرکزی هستند. انتظار می‌رود بانک مرکزی اروپا هم به اقدام مشابهی مبادرت کند و تدابیر محرک مالی جدیدی اعلام کند.

نرخ‌های بهره پایین‌تر به نفع طلا بوده و از جذابیت سرمایه‌گذاری در این فلز که بازدهی ندارد، حمایت می‌کنند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم با ۰.۴ درصد کاهش، ۲۱۹۵ دلار و ۶۸ سنت معامله شد. هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۹ درصد افت کرد و ۱۶ دلار و ۶۰ سنت بود. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به ۸۶۴ دلار و ۷۰ سنت رسید.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز پنج‌شنبه 22 اسفند ساعت 17 با 4 تومان کاهش نسبت به روز گذشته، 14,851 تومان معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز پنج‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم، 14 هزار و 850 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 14 هزار و 750 تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز پنج‌شنبه 22 اسفند ساعت 17 با 8 تومان کاهش نسبت به روز قبل، 16,699 تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، 16 هزار و 700 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 16 هزار و 600 تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت 17، قیمت سکه تمام طرح قدیم پنج میلیون و 850 هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید شش میلیون و 1 هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، 591 هزار و 500 تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، 3 میلیون و 40 هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و 740 هزار تومان و 960 هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند