اکسکوینو

نرخ تمام شده برای واحدهای نهضت ملی مسکن اعلام شد

طرح جهش مسکن

قیمت تمام شده برای ساخت نهضت مسکن ملی برای واحدهای 75 متری اعلام شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران قیمت جدید ساخت نهضت ملی مسکن را اعلام کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد برای شهرهای جدید که اراضی کم و متقاضی زیاد است خانه‌های چهار تا هفت طبقه می‌سازیم و قرارداد ساخت این خانه‌ها متری 4 میلیون و 500 هزار تومان خواهد بود که با محاسبه نرخ تعدیل سال 1400 به متری 7 میلیون تومان می‌رسد.

هزینه هر واحد 75 متری در نهضت ملی مسکن چقدر است؟

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران با اشاره به هزینه ۵۲۵ میلیونی ساخت واحد ۷۵ متری نهضت ملی مسکن گفت:هزینه ساخت هر متر خانه‌های ویلایی این طرح ۳.۹ میلیون است.
علیرضا جعفری در جمع خبرنگاران درباره قیمت تمام شده واحدهای نهضت ملی مسکن اظهار کرد: در بحث واحدهای این طرح 2 رویکرد داریم؛ یکی ساختمان‌های ویلایی یک طبقه است و دیگری در قالب ساختمان‌های 4 تا 7 طبقه.

وی در این‌باره توضیح داد: در رویکرد اول زمین را در سراسر کشور به مردم واگذار می‌کنیم و آنها با استفاده از تسهیلات اقدام به ساخت و ساز واحد مسکونی می‌کنند.

وی افزود: بر این اساس تا مرحله سفتکاری و اتمام نما برآوردهای ما 3 میلیون و 950 هزار تومان است. این واحدها باید در بازه زمانی کمتر 12 ماه بدون مشاعات و هزینه‌های مربوط به آسانسور و … ساخته شود.

وی تصریح کرد: در شهرهایی که متقاضی زیاد است و زمین کم، ساختمان‌های 4 و 7 طبقه ساخته می‌شود قراردادها بر اساس هر مترمربع 4.5 میلیون تومان سال 1400 و ضریب تعدیل سه‌ ماهه سوم سال 1400 محاسبه می شود. از سوی دیگر با توجه به این‌که ضریب تعدیل سال 1401 عددی که الان ملاک عمل است حدود 7 میلیون تومان است. امیدواریم با صرفه‌جویی در مقیاس در حوزه پیمانکاران گرید یک بتوانیم مدیریت هزینه را در پروژه‌های نهضت ملی مسکن داشته باشیم و در رنج 7 میلیون تومان واحدها را بسازیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره محوطه‌سازی و آماده‌سازی نیز گفت: با توجه به تمهیدات در حوزه اجرا و کمک صندوق ملی مسکن،‌ امیدواریم قیمت تمام شده متقاضیان بتوانند منابع آنرا تامین کنند.

جعفری با اعلام این‌که متراژ واحدهای نهضت ملی مسکن 75 تا 110 متر است درباره ورود احتمالی شرکت‌های خارجی به نهضت ملی مسکن افزود: تعداد زیادی شرکت خارجی برای حضور در نهضت ملی مسکن اعلام آمادگی کرده‌اند، اما اولویت ما این است که از توان شرکت‌های داخلی استفاده کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند