ایران بروکر

قیمت گوشت ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱/ مرغ و گوشت به قیمت سابق در حال عرضه است

واردات گوشت

قیمت انواع گوشت قرمز امروز نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد؛ گزارش میدانی در پایتخت حاکی از ثبات در بازار کالایی است، با وجود تمام گمانه زنی‌ها و شایعات مبنی بر رشد صعودی قیمت ها همچنان مشاهدت عینی از تغییر نیافتن نرخ کالاها حکایت دارد.

به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت انواع گوشت قرمز در ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ به شرح زیر است:

قیمت‌ها به تومان است (تحلیل بازار) :

راسته با استخوان گوسفندی

۱۵۹,۰۰۰

ران کامل ممتاز گوسفندی

۱۷۲,۰۰۰

کف دست گوسفندی با ماهیچه

۱۵۸,۰۰۰

ران پاک کرده گوساله

۱۶۶,۰۰۰

سر دست پاک کرده گوساله

۱۶۵,۰۰۰

گردن گوسفندی

۱۳۳,۰۰۰

قلوگاه گوساله

۱۴۷,۰۰۰

گردن گوساله

۱۲۹,۰۰۰

قلم گوساله

۱۶,۰۰۰

سردست گوسفندی

۱۳۱,۰۰۰

ماهیچه گوساله

۱۶۳.۰۰۰

دمبالیچه گوسفندی

۸۹,۰۰۰

نیم شقه سردست گوسفند

۱۲۸.۰۰۰

شقه لاشه گوسفندی

۱۲۹,۰۰۰

نیم شقه ران گوسفندی

۱۳۵,۰۰۰

مرغ و گوشت به قیمت سابق در حال عرضه است

برخلاف جریان سازی خبری برخی رسانه‌های منتقد دولت درباره افزایش دو برابری قیمت مرغ، گزارش میدانی از ثبات قیمت‌ها حکایت دارد.

به نقل از ایرنا، بعد از گفتگوی زنده تلویزیونی دوشنبه شب « ابراهیم رییسی» رییس جمهور درباره اصلاح تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی از زنجیره نخست تامین کالاهای اساسی یعنی واردکننده به زنجیره آخر یعنی مصرف کننده، جریان سازی بسیاری مبنی بر چندین برابر شدن قیمت‌ها صورت گرفت.

با وجود اینکه رییس جمهور در این گفت و گو اعلام کرد که کالا برگ الکترونیک جایگزین ارز ترجیحی می‌شود و دولت برنامه دارد تا به گونه ای پیش برود که آسیبی به سفره مردم وارد نشود اما منتقدان و ذی نفعان با ایجاد فضاسازی منفی، سعی در برهم زدن بازار و روند درست تغییر قیمت‌ها دارند.

شامگاه دوشنبه به محض پایان صحبت‌های رییس دولت سیزدهم، یارانه ۴۰۰ هزار تومانی دهک‌های اول تا سوم و ۳۰۰ هزار تومانی دهک‌های چهارم تا نهم برای دو ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد که تا زمان اعلام دولت قابل برداشت نخواهد بود.

همچنین مقرر شد تا زمان اعلام قیمت‌های مصوب کالاهای اساسی از سوی دولت از طریق ستاد تنظیم بازار هیچ افزایش قیمتی رخ ندهد و نهادهای نظارتی موظف شدند تا با هرگونه تغییر قیمت پیش از موعدی برخورد کنند تا شوک به بازار وارد نشده و مردم دچار مشکل در تهیه کالای خانوار نشوند.

با این وجود جریان‌های ذی نفع و اخلالگران، اقدام به فضاسازی کرده تا با نابه سامانی در بازار منافع خود را از دست ندهند و از سوی دیگر نیز منتقدان و مخالفان عملکرد دولت، سعی بر خارج کردن برنامه ریزی‌ها از ریل اصلی هستند تا اهداف خوب اقتصادی به نتیجه نرسد.

گزارش میدانی در پایتخت حاکی از ثبات در بازار کالایی است، با وجود تمام گمانه زنی‌ها و شایعات مبنی بر رشد صعودی قیمت‌ها همچنان مشاهدت عینی از تغییر نیافتن نرخ کالاها حکایت دارد.

ماکارونی موجود در بازار با قیمت مصوب ۱۷ هزار تومان برای ۵۰۰ گرمی، ۲۴ هزار تومان برای ۷۰۰ گرمی و ۳۴ هزار تومان برای هزار گرمی عرضه شده و در فروشگاه‌ها یافت می‌شود، مرغ نیز با قیمت ۳۰ تا ۳۴ هزار تومان در تمام مراکز خرید و قصابی‌ها موجود است، گوشت قرمز نیز با حدود ۱۶۵ تا ۱۹۵ هزار تومان در بازار موجود است و همچنین تمام اقلام اساسی مانند تخم مرغ، روغن خوراکی و لبنیات با نرخ‌های مصوب سابق به فروش می‌رسد.

رییس جمهوری در گفتگوی خود از برنامه‌های کارشناسانه دولت سخن به میان آورد اما از تمام مردم خواست برای رسیدن به توسعه و شکوفایی اقتصادی کشور با دولت همکاری کنند و دولت نیز اجازه نمی‌دهد آسیبی به سفره خانوار وارد شود زیرا مردم سرمایه‌های این کشور هستند و دولت همه آبروی خود را پشتوانه طرح‌های بهبود اقتصادی کشور اعلام کرد.

این همراهی به معنای جلوگیری از شایعات و ممانعت از فضاسازی‌های روانی و جریان سازی‌های غربی است تا بعد از گذر از این شرایط به توسعه اقتصادی دست یابیم.

نظرات