قیمت گوشت در ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ (فهرست قیمت)

قیمت گوشت در ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ (فهرست قیمت)

قیمت انواع گوشت قرمز امروز نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد. در همین رابطه، جدیدترین آمار منتشره از سوی وزارت صمت نشان می‌دهد که قیمت گوشت در خرداد، حدود ۵۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت انواع گوشت قرمز در یازدهم شهریور ۱۴۰۰ به شرح زیر است.

قیمت‌ها به تومان است (بازار):

راسته با استخوان گوسفندی

۱۴۸,۰۰۰
ران کامل ممتاز گوسفندی

۱۷۱,۰۰۰
کف دست گوسفندی با ماهیچه

۱۶۴,۰۰۰
ران پاک کرده گوساله

۱۶۹,۰۰۰
سر دست پاک کرده گوساله

۱۶۴,۰۰۰
گردن گوسفندی

۱۳۳,۰۰۰
قلوگاه گوساله

۱۴۶,۰۰۰
گردن گوساله

۱۲۶,۰۰۰
قلم گوساله

۱۵,۰۰۰
دمبالیچه گوسفندی

۸۷,۰۰۰
سردست گوسفندی

۱۲۷,۰۰۰
ماهیچه گوساله

۱۶۳۲.۰۰۰

دمبالیچه گوسفندی

۹۰,۰۰۰
نیم شقه سردست گوسفند

۱۲۸.۰۰۰

شقه لاشه گوسفندی

۱۲۹,۰۰۰
نیم شقه ران گوسفندی

۱۳۹,۰۰۰

افزایش ۵۰ درصدی قیمت گوشت

در همین رابطه، جدیدترین آمار منتشره از سوی وزارت صمت نشان می‌دهد که قیمت برخی از انواع خوراک دام و طیور، مرغ، روغن و همچنین آهن‌آلات در خرداد امسال بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته و بین دو تا بیش از نزدیک به چهار برابر شده و ۴۸ کالا از جمله برخی از انواع گوشت، تخم مرغ، برنج، لبنیات، صیفی‌جات، حبوبات، قند و شکر، چای، شوینده کاغذ و لاستیک برخی خودروها بیش از ۵۰ درصد گران شدند.

به عبارت دیگر ۴۸ کالا هم بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشتند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها برخی از انواع گوشت، برنج، لبنیات، صیفی‌جات، حبوبات، قند و شکر، چای، شوینده کاغذ و لاستیک خودروها است.

برای مثال قیمت برنج تایلندی، هندی و پاکستانی باسماتی با ۹۰.۹، ۸۴ و ۵۱.۴ درصد در خرداد امسال به ۱۴ هزار و ۸۰۰، ۲۳ هزار و ۷۰۰ و ۲۴ هزار و ۶۰۰ تومان رسیده است.

همچنین در این مدت قیمت شیر خام درب دامداری، شیر یک لیتری و ماست ۹۰۰ گرمی پاستوریزه پرچرب و پنیر تتراپک روزانه با ۸۱.۸، ۷۵.۱، ۵۸.۷ و ۸۱.۳ درصد افزایش قیمت به حدود ۵۰۰۰، ۱۳ هزار، ۹۰۰۰ و ۲۵ هزار تومان رسیده است.

از بین دیگر کالاهای مهم در این بخش می‌توان به محصولات پروتئینی اشاره کرد که برای مثال در این مدت قیمت هر کیلو تخم مرغ با ۶۹.۱ درصد، گوساله زنده ۵۸.۲ و گوشت گوساله مخلوط با ۵۱.۷ درصد به حدود ۱۷ هزار، ۴۶ هزار و ۵۰۰ تومان و ۱۱۶ هزار تومان رسیده است (ایسنا).

آخرین خبرها از بازارهای مختلف را در صفحه بازار تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند