ایران بروکر

قیمت گوشت ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱/ قیمت‌های بالای ۲۵۰ هزارتومان موقتی است

قیمت گوشت

قیمت انواع گوشت قرمز امروز شنبه ۳۱ اردیبهشت نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد. معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: گوشت قرمز پیش‌تر هم یارانه دریافت نمی‌کرد و در نتیجه مشمول آزادسازی یارانه‌ها نمی‌شود، بنابراین قیمت‌های ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومانی در بازار گوشت موقتی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت گوشت قرمز در ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ به شرح زیر است:

قیمت‌ها به تومان است (تحلیل بازار) :

راسته با استخوان گوسفندی
۱۵۹,۰۰۰

ران کامل ممتاز گوسفندی
۱۷۲,۰۰۰

کف دست گوسفندی با ماهیچه
۱۵۸,۰۰۰

ران پاک کرده گوساله
۱۶۶,۰۰۰

سر دست پاک کرده گوساله
۱۶۵,۰۰۰

گردن گوسفندی
۱۳۳,۰۰۰

قلوگاه گوساله
۱۴۷,۰۰۰

گردن گوساله
۱۲۹,۰۰۰

قلم گوساله
۱۶,۰۰۰

سردست گوسفندی
۱۳۱,۰۰۰

ماهیچه گوساله
۱۶۳.۰۰۰

دمبالیچه گوسفندی
۸۹,۰۰۰

نیم شقه سردست گوسفند
۱۲۸.۰۰۰

شقه لاشه گوسفندی
۱۲۹,۰۰۰

نیم شقه ران گوسفندی
۱۳۵,۰۰۰

قیمت‌های بالای ۲۵۰ هزارتومان، موقتی است

به نقل از همشهری، افزایش قیمت در بازار گوشت موجب شده دولت نیز برای کنترل قیمت‌ها وارد عمل شود. معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهادکشاورزی دوشنبه هفته گذشته از آغاز واردات گوشت قرمز گرم از روسیه و پاکستان خبر داد و اعلام کرد دولت با این اقدام و همچنین افزایش توزیع گوشت منجمد در پی بازگرداندن قیمت این کالا به نرخ‌های پیشین است.

محمد قربانی افزود: گوشت قرمز پیش‌تر هم یارانه دریافت نمی‌کرد و در نتیجه مشمول آزادسازی یارانه‌ها نمی‌شود، بنابراین قیمت‌های ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومانی در بازار گوشت موقتی است.

این مقام دولتی همچنین از مذاکره با اتحادیه‌های دامداران بر سر قیمت هر کیلو گوشت دام زنده خبر داد و اعلام کرد تا پایان هفته نرخ‌های جدید کارشناسی گوشت قرمز اعلام می‌شود، که البته این اتفاق نیفتاد.

افزایش قیمت دام زنده

اگرچه قیمت توافقی هر کیلو گوشت دام زنده هنوز اعلام نشده اما تولیدکنندگان از افزایش ۳۰ درصدی هزینه تولید خبر می‌دهند. تصمیم دولت در تغییر نرخ ارز واردات اقلام اساسی و پرداخت یارانه مستقیم، قیمت نهاده‌های دام و طیور شامل جو، ذرت و کنجاله سویا را که تا پیش از این با ارز ۴٫۲۰۰ تومانی وارد می‌شد، ۵تا ۶ برابر کرد و هزینه تولید را برای دامداران بالا برد.

مطالعه کنید
توافقی بی‌سابقه اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت

قیمت جو از ۱٫۸۰۰ تومان به ۱۲ هزار تومان رسید، ذرت ۱٫۹۰۰ تومانی ۱۲ هزار تومان شد و سویای ۳٫۷۰۰ تومانی هم به ۱۷ هزار تومان رسید تا در پی آن قیمت شیرخام و البته گوشت تولیدی دامداران هم افزایش یابد.

رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی گاوداران از تأثیر ۳۰ درصدی افزایش قیمت نهاده‌ها بر قیمت دام زنده خبر داد و اعلام کرد: قیمت تمام‌شده هر کیلو گوشت دام برای ما از ۸۰ هزار‌تومان به ۱۰۴ هزار تومان رسیده است.

نظرات