قیمت گوشت در ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ (فهرست قیمت)

قیمت گوشت در ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ (فهرست قیمت)

قیمت انواع گوشت قرمز امروز نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد. در همین رابطه رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گاوی تهران، گفت: دولت با واردات گوشت تنظیم بازاری، می‌تواند هم قدرت خرید مردم را بالا ببرد و هم کسب‌وکار این صنف را رونق ببخشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت انواع گوشت قرمز در سی‌ و یکم شهریور ۱۴۰۰ به شرح زیر است.

قیمت‌ها به تومان است (بازار):

راسته با استخوان گوسفندی

۱۴۹,۰۰۰
ران کامل ممتاز گوسفندی

۱۷۱,۰۰۰
کف دست گوسفندی با ماهیچه

۱۶۵,۰۰۰
ران پاک کرده گوساله

۱۶۹,۰۰۰
سر دست پاک کرده گوساله

۱۶۴,۰۰۰
گردن گوسفندی

۱۳۳,۰۰۰
قلوگاه گوساله

۱۴۶,۰۰۰
گردن گوساله

۱۲۶,۰۰۰
قلم گوساله

۱۵,۰۰۰
دمبالیچه گوسفندی

۸۷,۰۰۰
سردست گوسفندی

۱۲۷,۰۰۰
ماهیچه گوساله

۱۶۳۲.۰۰۰

دمبالیچه گوسفندی

۹۰,۰۰۰
نیم شقه سردست گوسفند

۱۲۸.۰۰۰

شقه لاشه گوسفندی

۱۲۹,۰۰۰
نیم شقه ران گوسفندی

۱۳۹,۰۰۰

بازار گوشت قرمز نیازمند گوشت وارداتی

علی خندانرو جوان، رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گاوی تهران، گفت: دولت با واردات گوشت تنظیم بازاری، می‌تواند هم قدرت خرید مردم را بالا ببرد و هم کسب‌وکار این صنف را رونق ببخشد.

وی افزود: در حال حاضر همه قصابی‌ها بسته هستند و از کاسبی خبری نیست. افزایش قیمت گوشت باعث شده تا مردم دیگر قدرت خرید نداشته باشند.

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گاوی تهران ادامه داد: با توجه به کسادی بازار و متضرر شدن کسب وکارها، دیگر بسیاری از مردم توان خرید گوشت کیلویی ۱۶۰ تا ۱۷۰ هزار تومان را ندارند.

خندان رو تصریح کرد: تداوم تعطیلی‌ها و ممنوعیت برگزاری هرگونه مراسم عروسی و عزا از دیگر مواردی است که به کسادی کسب وکار در این حوزه ضربه‌زده است. مجموع این شرایط باعث شده تا بسیاری از فعالان این کسب و کار که مالک مغازه‌شان هستند یا آن را می‌فروشند و یا اجاره می‌دهند.

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گاوی تهران گفت: بازگشت رونق به این کسب وکار زمان‌بر است و در کوتاه مدت چندان امیدی به آن نیست؛ یکی از راه‌هایی که می‌تواند تا حدودی شرایط را برای جلوگیری از کسادی صنف تهیه و توزیع گوشت فراهم کند، واردکردن گوشت دولتی و در نتیجه افزایش قدرت خرید مردم است که می‌تواند تا حدودی وضعیت صنف تهیه و توزیع گوشت را بهبود بخشد.

وی اضافه کرد: افزایش هزینه‌های خدمات عمومی همچون آب، برق، گاز و … از موارد دیگری است که شرایط را برای فعالان حوزه تهیه و توزیع گوشت دشوار کرده و به نظر می‌رسد دولت در این بخش هم باید فکری به حال کسب وکارها کند (بازار).

آخرین خبرها از بازارهای مختلف را در صفحه بازار تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند