ت
کد خبر: 174079

مخالفت محیط زیست با تخریب فضای سبز پادگان ۰۶

مدیرکل محیط زیست استان تهران با تاکید بر اینکه محیط زیست مخالف هرگونه تخریب فضای سبز، قطع درختان و تغییر کاربری باغ‌ها است، گفت: بر اساس قانون هوای پاک سرانه فضای سبز باید تا ۱۰ سال آینده به ۱۵ متر برسد.

مخالفت محیط زیست با تخریب فضای سبز پادگان ۰۶
سرویس جامعه -

کیومرث کلانتری با اشاره به وضعیت پادگان ۰۶ و پیگیری محیط زیست گفت: متولی فضاهای سبز درون شهر تهران، شهرداری است و با توجه به اینکه این پادگان هم درون محدوده شهری قرار دارد مسئولیت فضای سبز آن بر عهده شهرداری است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مدیرکل محیط زیست استان تهران تصریح کرد: البته محیط زیست مسئولیتی برای حفظ فضای سبز درون شهر ندارد ولی از آنجا که جایگاه نظارتی دارد تذکرات لازم داده می‌شود.

وی ادامه داد: محیط زیست با هرگونه تغییر کاربری فضای سبز مخالف است و با قطع اشجار که توجیه علمی و فنی نداشته باشد مخالفت می‌کند. البته در مواردی درخت مریض و پوسیده است که اگر قطع نشود به ضرر است که در این موارد نیز باید قطع درختان توجیه داشته باشد.

کلانتری به سهم سرانه فضای سبز در تهران اشاره کرد و گفت: بر اساس ماده ۲۳ قانون هوای پاک که مرداد ماه سال جاری ابلاغ شد، سرانه فضای سبز باید به ۱۵ متر تا ۱۰ سال آینده برسد و شهرداری تهران باید برنامه‌های لازم برای رسیدن به این عدد را ارائه کند تا سرانه فضای سبز پایتخت افزایش یابد.

 

منبع: پانا

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.04)
1254.3
0.56
مثقال طلا (%0.36)
555500
20,000
سکه امامی (%0.02)
1411700
3,000
دلار (%0.1)
4201
40
یورو (%0.24)
5048
120

در آکادمی تجارت بخوانید

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.