تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

مشکلات مسکن ملی تمامی ندارد / ۴۰۰ هزار واحد به ۶۰ هزار واحد رسید

مشکلات مسکن ملی تمامی ندارد / ۴۰۰ هزار واحد به ۶۰ هزار واحد رسید

در حالی که باید ۴۰۰ هزار خانوار تا چند ماه دیگر خانه‌های خود را تحویل بگیرند، وزیر راه می‌گوید تا پایان دولت ۶۰ هزار واحد تکمیل می‌شود، این در حالی است که در برخی از پروژه‌ها زمین تامین نشده و برخی از متقاضیان از قراردادهای جدید با ارقام بالایی می‌گویند.

به گزارش تجارت‌نیوز، طرحی که قرار بود ۴۰۰ هزار واحد مسکن را پایان دولت تحویل دهد حالا به جایی رسیده که از یک طرف به مشکل تامین خورده و از سوی دیگر وزیر راه‌وشهرسازی گفته دولت حدود ۶٠ تا ١٠٠ هزار واحد مسکن ملی را برای تحویل به متقاضیان تا پایان دولت دوازدهم آماده خواهد کرد.

در واقع به جای این که ۴۰۰ هزار خانوار تا تابستان امسال صاحب خانه شوند، وزیر راه وعده تحویل ۶۰ تا ۱۰۰ هزار واحد را داده که این اعداد ۴۰ هزار واحد اختلاف دارند.

به تازگی نیز معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفته که حدود ۹ هزار واحد مشکل زمین دارند.

گزارش‌هایی هم که مشمولان این طرح مسکن می‌دهد از وضعیت مطلوبی حکایت نمی‌کند. یکی از مخاطبان تجارت‌نیوز می‌گوید: واریزی اول را انجام دادیم دنبال وام هستیم که واریزی تعاونی را انجام دهیم اما به تازگی قراردادی پخش شده که جدای از وام مسکن و ۱۰۰ میلیون تومان آورده متقاضی، باید ۳۰۰ میلیون تومان دیگر واریز کنیم.

این طرح در سال گذشته نیز با افزایش قیمت مصالح ساختمانی به مشکل خورد و هم وزیر اعلام کرده که در برخی از شهرهای کشور، به خاطر شرایطی که شهرداری‌ها و سایر نهادهایی که به‌وجود آورده‌اند، پروژه‌های این طرح در مراحلی متوقف شدند.

در واقع پس از گذشت بیش از یک سال و نیم این طرح هنوز در شروع کار است و با مشکلاتی این چنینی روبه‌روست.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند