ربیعی:

نان امسال گران نمی‌شود / حتی یک دلار گم نشده است

نان امسال گران نمی‌شود / حتی یک دلار گم نشده است

سخنگوی دولت با بیان اینکه حتی یک دلار گم نشده، گفت: امسال به نرخ آرد آزادپزان اضافه نمی‌شود و قیمت نان در میان آزادپزان افزایش نخواهد داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی ربیعی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیات دولت درباره پرواز هواپیمای ایرانی به جده گفت: امروز با آقای ظریف صحبت کردم که ایشان هیچ اطلاعی نداشتند.

وی ادامه داد: از آقای اسلامی وزیر راه سوال کردم، پرواز به جده برای کار اداری و بازگرداندن کارمندان شرکت‌های هواپیمایی دولتی به ایران بوده است و هیچ چیز سیاسی و عقبه سیاسی در این پرواز نبوده است.

ربیعی اظهار کرد: اتفاقی افتاده بود که نرخ آرد برای نانوایان آزادپز مانند نانوایان صنعتی‌ محاسبه شده بود که امروز تصمیم گرفتیم این نرخ برگردد و همان ۹۰۰ تومان برای آزادپزان محاسبه شود. نرخ آرد برای نانوایان یارانه‌ای هم همان ۶۶۵ تومان است و نرخ آرد صنعتی‌ها نیز ۲۷۰۰ تومان خواهد بود. بنابراین امسال به نرخ آرد آزادپزان اضافه نمی‌شود و قیمت نان در میان آزادپزان افزایش نخواهد داشت.

وی در مورد موضوع کرونا گفت: آمار‌ها نشان می‌دهند روند ابتلا به کرونا در کل کشور با شیب کند رو به کاهش است. در استان تهران با کاهش ۴۰ درصدی متوفیان روبرو بوده ایم.

ربیعی در مورد گزارش تفریغ بودجه سال ۹۷ توسط دیوان محاسبات بیان کرد: یکی از نظارت‌پذیرترین دولت‌های بعد از انقلاب، دولت یازدهم و دوازدهم بوده است، تفریغ بودجه باید شامل گزارش همه دستگاه‌ها باشد، بخش‌هایی که ارز دریافت کرده‌اند، اما وارداتی نداشته‌اند تحت کنترل هستند، حتی یک دلار گم نشده است.

منبع: فارس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند