نمایشگاه‌های بهاره و شهربازی‌ها زیر ذره‌بین

سهم ایران در تجارت محصولات حلال یک درصد هم نیست

در آستانه فرا رسیدن سال جدید و در ایام نوروز، گشت‌های ویژه استاندارد در سراسر کشور از ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ تا ۱۵ فروردین ۱۳۹۷، با نظارت بر مراکز تمرکز، توزیع و فروش کالا به ویژه در نمایشگاه‌های بهاره افزایش می‌یابد.

نیره پیروزبخت – رئیس سازمان ملی استاندارد ایران- با اعلام این خبر، افزود: این طرح با هدف حفظ و صیانت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کالاها و با همکاری سایر سازمان‌ها و نهادهای ناظر اجرا می‌رود.

به گزارش تجارت‌نیوز، پیروزبخت با بیان اینکه در اجرای این طرح، کمیت و کیفیت کالاهای مشمول استاندارد اجباری و تشویقی در مراکز تمرکز، توزیع و فروش کنترل می‌شود، افزود: کالاها از نظر وزن، حجم و ابعاد کنترل خواهند شد تا مطابق استانداردهای مورد نظر باشند و از صحت و کالیبره بودن وسایل سنجش از قبیل ترازوها و باسکول‌ها نیز اطمینان به عمل خواهد آمد.

وی افزود: مواد غذایی، بهداشتی، شوینده ها، قطعات خودرو و همچنین ترازوها و وزنه‌ها در میادین میوه و تره بار و مراکز عرضه عمده و جزیی، کنترل نازل‌های سوخت و همچنین وسایل بازی در شهربازی‌ها و تله کابین‌ها از جمله کالاها و محصولات پرمصرفی هستند که مشمول مقررات استانداردهای اجباری بوده و در ایام نوروز مورد نظارت و کنترل قرار می‌گیرند.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در ادامه با بیان اینکه معاونت نظارت بر اجرای استاندارد این سازمان در طول مدت اجرای این طرح بر حسن اجرای آن نظارت دقیق خواهد داشت و گزارش‌های ارسالی از سراسر کشور را جمع‌بندی و ارزیابی خواهد کرد، اظهار کرد: در صورت لزوم نتایج در اختیار مراجع مربوطه قرار می‌گیرد. علاوه بر این در اجرای این طرح از همکاری سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان و سازمان تعزیرات حکومتی نیز استفاده می کنیم.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند