موضوعات داغ:

نوسان اندک قیمت سکه در بازار / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/7/11

نوسان اندک قیمت سکه در بازار / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/7/11

قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از ثبات بهای طلای جهانی، نوسان بسیار کمی داشت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به چهار میلیون و 18 هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا پس از رشد یک درصدی در روز گذشته، با انتظار سرمایه‌گذاران برای ارزیابی وضعیت اقتصاد آمریکا در معاملات روز پنج‌شنبه بازار جهانی تغییر چندانی نداشت.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ثابت بود و در ۱۴۹۸ دلار و ۹۷ سنت ایستاد.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۵۰۴ دلار و ۹۰ سنت رسید.

بهای معاملات طلا روز چهارشنبه پس از آمار نامطلوب از روند استخدام بخش خصوصی آمریکا که سرمایه‌گذاران را نسبت به کندی اقتصاد این کشور نگران ساخت، ۱.۴ درصد جهش یافته بود.

به گفته جفری هالی، تحلیلگر ارشد شرکت OANDA، طلا به عنوان سدی در برابر نوسان بازارهای دیگر مورد استفاده قرار گرفته است. با بدبینی سرمایه‌گذاران نسبت به رشد اقتصاد جهانی و تجارت و ریزش شب گذشته بازارهای سهام، ما شاهد هجوم به سوی دارایی‌های امن بودیم.

آمار اشتغال بخش خصوصی آمریکا پیش از آمار رسمی اشتغال بخش غیرکشاورزی در روز جمعه منتشر شد و به چشم‌انداز تیره‌ای که از وضعیت اقتصادی وجود دارد، شدت بخشید. پیش از آن نظرسنجی بخش تولید آمریکا نشان داده بود فعالیت کارخانه‌ای این کشور به پایین‌ترین میزان در بیش از ۱۰ سال گذشته سقوط کرده است.

این آمار دلار را تحت فشار نزولی قرار داد و ارز آمریکا در برابر یورو و ین به پایین‌ترین حد در حدود یک هفته گذشته سقوط کرد.

بر اساس گزارش رویترز، بازارهای سهام آسیا روز پنج‌شنبه پس از این که آمریکا با اعلام تعرفه روی ۷.۵ میلیارد دلار کالای اروپایی، جبهه جدیدی را در جنگ تجاری گشود، روند نزولی وال‌استریت را دنبال کرده و از صعود بازماندند.

موجودی «اس‌پی‌دی‌آر گلد تراست» که بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است روز چهارشنبه ۰.۳۲ درصد رشد کرد و به ۹۲۳.۷۶ تن رسید.

به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، بررسی نمودارهای فنی نشان می‌دهد هر اونس طلا برای تحویل فوری ممکن است به بهبود در محدوده ۱۵۱۴ تا ۱۵۲۴ دلار خاتمه دهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ثابت بود و ۸۸۶ دلار و ۵۹ سنت معامله شد. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۷ دلار و ۶۰ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، ۱۶۸۹ دلار و ۴۰ سنت بود.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز پنج‌شنبه 11 مهر ساعت 17 با 43 تومان افزایش نسبت به روز گذشته، 11,443 تومان معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز پنج‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم، 11 هزار و 450 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 11 هزار و 350 تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز پنج‌شنبه 11 مهر ساعت 17 با 46 تومان افزایش نسبت به روز قبل، 12,646 تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، 12 هزار و 650 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 12 هزار و 550 تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت 17، قیمت سکه تمام طرح قدیم سه میلیون و 984 هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و 18 هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز اندکی افزایش داشته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، 409 هزار و 300 تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و 48 هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و 249 هزار تومان و 849 هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند