ایران بروکر

هدف از ایجاد برندهای توزیع سوخت، تقسیم رانت نیست

تجارت نیوز

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرد که ایجاد شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع سوخت با هدف ایجاد رانت نبوده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در آیین بهره‌برداری از جایگاه هوشمند عرضه سوخت ٢٣٦ میدان آزادی گفت: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از سال ٩٤ به دنبال اجرای طرح ایجاد شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع سوخت بود و ایجاد آن‌ها به هیچ‌وجه رانت نبوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، سیدمحمدرضا موسوی‌خواه افزود: اجرای طرح ایجاد شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع سوخت (برندینگ) جایگاه‌های عرضه سوخت ابتدا مشکلاتی داشت، اما هدف اصلی نظارت مردم بر مردم بود.

موسوی‌خواه با بیان این‌که دیر زمانی نیست که جایگاه‌های عرضه وضع خوبی نداشتند، تصریح کرد: با تلاش‌های شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، امروز شاهد توسعه جایگاه‌های عرضه سوخت هستیم. در تلاشیم مردم با ترافیک کمتری سوخت‌گیری کنند و خدمات و امکانات مناسبی در اختیار مردم قرار گیرد.

وی با اشاره به اجرای طرح جمع آوری بخارات بنزین در جایگاه‌های عرضه سوخت «کهاب» در جایگاه آزادی گفت: خوشحالم طرح کهاب در این جایگاه به طور کامل اجرا و سبب جلوگیری از آلودگی محیط زیست شده و مردم در این منطقه بوی بنزین را استشمام نمی‌کنند. طرح کهاب در این جایگاه به صورت بومی و با قیمت مناسب اجرا شده و در تلاشیم جایگاه‌های سراسر کشور به این سمت حرکت کنند.

 

منبع: وزارت نفت

نظرات