در بهمن‌ماه هم هیچ خودرویی ۵ ستاره نگرفت!

در بهمن‌ماه هم هیچ خودرویی ۵ ستاره نگرفت!

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران وضعیت کیفی خودروهای سواری تولیدی در بهمن‌ماه امسال را اعلام کرد که براساس آن هیچ خودرویی موفق به کسب پنج ستاره کیفی نشده است.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران وضعیت کیفی خودروهای سواری تولیدی در بهمن‌ماه امسال را اعلام کرد که براساس آن همچون روال ماه‌های گذشته، باز هم هیچ خودرویی موفق به کسب پنج ستاره کیفی نشده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس ارزیابی صورت گرفته از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، در بهمن‌ماه سال جاری در خودروهای تولیدشده در سطح قیمتی گروه پنج، همه تولیدات دو ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده‌اند. بر این اساس سایپا ۱۳۱ ،۱۳۲ و ۱۱۱، همگی دو ستاره از پنج ستاره کیفی را به خود اختصاص داده‌اند.

در لیست قیمتی گروه چهار؛ رنو ساندرو اتوماتیک، تندر ۹۰ پلاس، تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک، پارس تندر، پژو ۲۰۷ اتوماتیک و دنده‌ای و برلیانس H۲۳۰ چهار ستاره از پنج ستاره کیفی را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین در همین لیست قیمتی؛ تندر ۹۰، دنا و دنا پلاس، رانا، پژو ۲۰۶ صندوق‌دار و همچنین بدون صندوق آن، دانگ‌فنگ H۳۰ و ام‌وی‌ام جدید ۳۱۵ نیز دارای سه ستاره از پنج ستاره کیفی هستند.

علاوه بر این سورن، پژو پارس، سمند، پژو ۴۰۵، ساینا، تیبا و تیبا ۲، دو ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده‌اند.

در گروه قیمتی سوم اما، خودروهای B30 و چانگان CS35 چهار ستاره، آریزو ۵، MVM X۲۲ سه ستاره و لیفان X۶۰ اتوماتیک دو ستاره از پنج ستاره کیفی را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین کیا سراتو و هیوندای Accent، در رده کیفی چهار ستاره از پنج ستاره کیفی قرار گرفته‌اند که در لیست قیمتی دو قرار دارند. هایما S7 اتوماتیک، تیگو ۵، هایما S۵ اتوماتیک، جک S۵ و جک S۳ دارای سه ستاره کیفی هستند. در لیست قیمتی گروه دو تنها ام‌وی‌ام جدید X۳۳، دو ستاره کیفی را کسب کرده است.

در لیست قیمتی گروه یک، همه خودروهای تولیدی شامل پژو ۲۰۰۸، نیو مزدا ۳ و سوزوکی گراندویتارا چهار ستاره از پنج ستاره کیفی را به خود اختصاص داده‌اند.

در مدل ارزیابی کیفی خودروهای داخلی، این محصولات بسته به کیفیت خود یک تا پنج ستاره دریافت می‌کنند. یک ستاره پایین‌ترین و پنج ستاره بالاترین سطح کیفی را نشان می‌دهد.

 

منبع: ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند