گفتگوی تجارت‌نیوز با مدیر عامل کارگزاری بانک آینده:

بانک آینده از امروز پول سهام عدالت را واریز می‌کند

بانک آینده از امروز پول سهام عدالت را واریز می‌کند

مدیر عامل کارگزاری بانک آینده از آغاز واریزی پول سهام عدالت برای سهامدارانی که از طریق بانک اقدام کرده‌اند خبر داد که به گفته وی، پول سه نوبت سهام عدالتی که فروخته شده در فرایند واریز قرار گرفته است و به احتمال زیاد اولین نوبت آن امروز واریز می‌شود.

مدیر عامل کارگزاری بانک آینده در گفتگو با تجارت‌نیوز روند فروش سهام عدالت سهامدارانی که در بازه زمانی ششم تا سیزدهم خرداد ماه از طریق بانک اقدام کرده‌اند را تشریح کرد.

احمد اشتیاقی با اشاره به این که مشکل کارگزاری بانک آینده در فروش سهام عدالت درخواست‌های فروشی است که به بانک داده شده، گفت: در تیر ماه یک اشکالی به وجود آمد که از لحاظ اعلام پرتفوی متقاضیان فروش سهام عدالت بانکی ما عقب بودیم اما از روز 25 تیر ماه به‌روز شده است، در خصوص کسانی هم که از طریق کارگزاری اقدام می‌کنند مشکلی نداریم و سهام آنها به صورت روزانه فروخته و پول آن به حساب سهامدار واریز می‌شود.

وی درباره واریزی‌ها گفت: اولین نوبت فروشی از طریق کارگزاری بانک آینده برای سهامدارانی که درخواست فروش خود را به بانک داده بودند در روز نهم تیر ماه انجام و پول آن نیز که به مبلغ 79 میلیون تومان بود در روز 15 تیر ماه واریز شد.

اشتیاقی ادامه داد: سه نوبت فروش دیگر به تاریخ‌های 31 تیر ماه، اول و چهارم مرداد ماه نیز به تازگی انجام شده است. مبلغ کل سهامی که آخرین روز تیر ماه فروخته شده دو میلیارد و 280 میلیون تومان است که به احتمال زیاد امروز لیست شماره شبا سهامداران به دست ما می‌رسد و واریز می‌شود.

وی در خصوص دو نوبت فروشی که در مرداد ماه انجام شده، عنوان کرد: در روز اول مرداد ماه 235 میلیون تومان و دیروز نیز (چهارم مرداد ماه) چهار میلیارد و 330 میلیون تومان از سهام عدالت فروخته شده است.

این مقام مسئول در کارگزاری بانک آینده افزود: واریز پول سهامی که در روزهای اول و چهارم مرداد ماه فروخته شده احتمالا به ترتیب در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری به حساب سهامداران واریز می‌شود.

در مجموع کارگزاری بانک آینده در چهار نوبتی که سهام عدالت را متقاضیان بانکی معادل شش میلیارد و 924 میلیون تومان فروش انجام داده که تنها 79 میلیون تومان(معادل یک درصد از کل فروش) آن به حساب سهامداران واریز شده و شش میلیارد و 845 میلیون تومان آن در این هفته به مشتریان می‌رسد.

مدیر عامل کارگزاری بانک آینده در پایان تاکید کرد: ما از طریق 1569 در حال رصد سهامدارنی هستیم که درخواست فروش سهام خود را به بانک آینده داده‌اند، زیرا کارگزار ناظر برخی از این افراد ما نیستیم و در سیستم کارگزار دیگری برایشان انتخاب شده است، ما تا پایان هفته جاری تکلیف سهامدارانی که درخواست فروش سهام خود را به ما داده‌اند را مشخص می‌کنیم.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند