تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

یارانه اردیبهشت امشب واریز می‌شود / چه کسانی این هفته یارانه می‌گیرند؟

یارانه اردیبهشت امشب واریز می‌شود / چه کسانی این هفته یارانه می‌گیرند؟

تا ۲۴ ساعت آینده یارانه نقدی ۲۴ میلیون خانوار واریز می‌شود، همچنین احتمالا در روزهای پایانی هفته وام و یارانه کرونا واریز شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، طبق روال چهار ماه گذشته، در ساعت ۲۴ امروز بیستم اردیبهشت ماه یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار کشور واریز می‌شود.

دولت در جریان پرداخت وام کرونا تعداد یارانه‌بگیران را ۲۴ میلیون خانوار اعلام کرد، بنابراین این گروه یارانه نقدی را که قدیمی‌ترین پرداختی دولت است را در ساعت ۲۴ امشب دریافت می‌کنند.

همچنین مبلغ این یارانه به‌ازای هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده که از ابتدا اجرایی شدن این طرح بدون تغییر بوده است.

دولت این هفته به چه کسانی یارانه یا وام می‌دهد؟

از دیگر پرداختی‌های هفته جاری احتمالا بتوان به یارانه نقدی و مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا اشاره کرد.

در پایان هفته گذشته، حسین میرزایی، سخنگو تسهیلات کرونا در خصوص مرحله دوم وام یک میلیون تومانی گفت:  سه گروه کارگران ساختمانی، رانندگان و دستفروشان و کارگرانی که با شیوع ویروس کرونا بیکار یا متحمل ضرر شده‌اند و بیمه نیستند مشمول دریافت مرحله دوم وام کرونا می‌شود.

طبق گفته وی در روز چهارشنبه هفته گذشته، مرحله دوم وام کرونا ظرف مدت ۱۰ روز آینده (که احتمالا با آخر هفته جاری مصادف خواهد شد) به حساب سه میلیون نفر واریز می‌شود.

در این خصوص مقرر شده در مرحله دوم وام کرونا برای خانوارهای دو و سه نفره ۵۰۰ هزار تومان و برای خانوارهای چهار نفره و بیشتر یک میلیون تومان واریز شود.

همچنین به نظر می‌رسد با توجه به روال پرداخت یارانه کرونا در دو ماه گذشته، مرحله سوم یارانه کرونا نیز در روزهای پایانی هفته جاری به حساب سه میلیون نفری که دو مرحله قبل را دریافت کرده‌اند، واریز شود.

چون زمان دقیقی برای واریز یارانه و وام کرونا از سوی وزارت کار یا سازمان برنامه و بودجه اعلام نشده است، این احتمال وجود دارد که واریزی‌ها به روزهای پایانی اردیبهشت ماه که در هفته آینده است موکول شود.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند