جزئیات پرداخت وام ودیعه مسکن به زنان سرپرست خانوار 

وام نوسازی

زنان سرپرست خانواری که از خانواده پرجمعیت هستند و مددکار آنها را تایید کنند می‌توانند وام ودیعه مسکن دریافت کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، میزان وام ودیعه مسکن به زنان سرپرست خانوار در دستورالعمل جامع مالی سازمان بهزیستی ۲۴میلیون تومان قید شده است و در حال حاضر ۶هزار نفر در نوبت دریافت این وام هستند.

به نقل از ایرنا، سرپرست دفتر توانمندسازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی کشور، شرایط پرداخت ودیعه مسکن به زنان سرپرست خانوار را اعلام کرد.

نرجس خاتون اسعدی گفت: این ودیعه به خدمت گیرندگان تحت پوشش این دفتر که فاقد مسکن بوده و از دهک‌های درآمدی یک تا سه باشند و در یک سال اخیر کمک هزینه نگرفته باشند، تعلق می‌گیرد.

اسعدی افزود: برای پرداخت ودیعه مسکن به زنان سرپرست خانوار، گزارش مددکاری ملاک نیازمندی خانواده است. برای پرداخت ودیعه مسکن به زن سرپرست خانوار، او باید از خانواده پرجمعیت باشد.

وی ادامه داد: با وجود پیگیری‌های مکرر برای تصویب سرانه ودیعه مسکن بانوان سرپرست خانوار به میزان ۱۰۰میلیون تومان، در دستورالعمل جامع مالی سازمان مبلغ ۲۴میلیون تومان درج شده است.

چند نفر در نوبت دریافت وام هستند؟

سرپرست دفتر توانمندسازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی کشور درباره میزان سود وام ودیعه مسکن زنان سرپرست خانوار خاطرنشان کرد: ودیعه مسکن پرداخت شده به جامعه هدف دفتر، بلاعوض بوده و فاقد سود بانکی است.

نرجس خاتون اسعدی گفت: اکنون ۲۵۸هزار و ۸۰۰ خانوار تحت پوشش این دفتر هستند و حدود ۶هزار خانوار ثبت شده در سامانه سازمان پشت نوبت دریافت مستمری قرار دارند که مقدمات اولیه جذب آنان انجام شده است.

اسعدی یادآور شد: حدود ۹۷درصد از خانواده‌های زن سرپرست تحت پوشش و ثبت شده در سامانه از مستمری ماهیانه برخوردار هستند. اقدام لازم برای جذب سایر خانواده‌های تحت پوشش پشت نوبت دریافت مستمری انجام گرفته و در دست اقدام است.

وی درباره تاثیر شرایط شیوع بیماری کرونا بر تعداد زنان سرپرست خانوار افزود: بیماری کرونا تاثیر به سزایی در شرایط اقتصادی و معیشتی زنان سرپرست خانوار داشته است. به صورتی که برخی از خدمت‌گیرندگان که باز توان شده و فعالیت اقتصادی را شروع کرده بودند، ورشکست شدند و مجدد به چرخه حمایت‌های سازمان بازگشته‌اند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند