چگونه واکسن فخرا بزنیم؟ / جزئیاتی از یک واکسن مقابله با کرونا

تجارت نیوز

پس از آغاز دوره آزمایشی تزریق واکسن فخرا، جزئیاتی از این واکسن منتشر و اعلام شده که داوطلبان می‌توانند برای تزریق این واکسن ثبت نام کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، پس از آغاز دوره آزمایشی تزریق واکسن فخرا، جزئیاتی از این واکسن منتشر و اعلام شده که داوطلبان می‌توانند برای تزریق این واکسن ثبت نام کنند.

هرچند هنوز این واکسن به تولید انبوه نرسیده اما گمانه‌هایی اعلام شده که در آینده نزدیک این اتفاق رخ خواهد داد.

سخنگوی پروژه واکسن «فخرا» نحوه ثبت نام داوطلبین و واجدین شرایط دریافت واکسن «فخرا » را اخیرا  تشریح کرد که طبق این اعلام، تمامی هموطنانی که نسبت به دریافت واکسن کرونای فخرا تمایل دارند، می‌توانند با مراجعه به بخش ثبت نام تارنمای« fakhravac.ir» به عنوان داوطلب اعلام آمادگی کنند.

دکتر رضا اله‌ ورن درباره نحوه ثبت نام داوطلبان واکسن کرونا اظهار کرده است:  کلیه افراد سالم بین ۱۸ تا ۵۵ سال می‌توانند در این طرح ملی ثبت نام و پس از سیر مراحل آزمایشات و معاینات پزشکی، در صورت تأیید، واکسن دریافت کنند.

سخنگوی پروژه واکسن فخرا به تسنیم گفته است: امید است با تلاش و همت متخصصین و دانشمندان «سپند» و مشارکت جمعی هموطنان ارجمند، هرچه زودتر بتوانیم فازهای اول و دوم کارآزمایی بالینی واکسن «فخرا» را با موفقیت پشت سر گذاشته و از این طریق گام بلندی در جهت ریشه‌کنی بیماری منحوس کرونا برداریم.

پیش از این نیز، دکتر احمد کریمی، مدیر پروژه واکسن «فخرا» گفته بود: فکر می‌کنیم اوایل تابستان سال ۱۴۰۰ برای تولید انبوه واکسن فخرا آماده باشیم.

آخرین اخبار درباره کرونا را در صفحه کرونا دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند