واکنش انصارالله به ادعای بن‌سلمان درباره «تلاش» برای پایان جنگ یمن

واکنش انصارالله به ادعای بن‌سلمان درباره «تلاش» برای پایان جنگ یمن

رئیس شورای عالی سیاسی یمن ادعاهای اخیر ولیعهد عربستان مبنی بر «تلاش برای پایان دادن به جنگ یمن» را به سخره گرفت.

صالح صماد، رئیس شورای عالی سیاسی یمن در نشستی با مسئولان نظامی در صنعا، اظهارات اخیر محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان را که گفته بود «ائتلاف عربی تلاش می‌کند جنگ در یمن را از راه چنددستگی بین نیروهای وابسته به جنبش انصارالله پایان دهد»، به سخره گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، صماد در این دیدار گفت: اگر بن‌سلمان انتظار دارد با تفرقه‌اندازی‌ها پیروز شود، در واقع منتظر تحقق امری محال است، بن‌سلمان باید به دنبال راه چاره دیگری غیر از تفرقه بین نیروهای ما باشد و این مساله کاملا غیر ممکن است.

این رهبر انصارالله یمن در ادامه درباره افزایش حملات ائتلاف عربی در چند روز اخیر و پس از سفر یک هفته‌ای فرستاده سازمان ملل به صنعا سخن گفت و ضمن اشاره به ایجاد جبهه‌های جدیدی در برخی مناطق غرب و مرکز یمن توسط ائتلاف عربی به رهبری عربستان و امارات، بر لزوم آمادگی برای مرحله جدیدی از تنش‌ها تاکید کرد.

ولیعهد عربستان در جریان سفرش به آمریکا در گفتگویی با روزنامه نیویورک تایمز مدعی شد، «ائتلاف عربی برای پایان دادن به جنگ در یمن از طریق روندی سیاسی و با ایجاد چند دستگی در نیروهای وابسته به انصارالله و اعمال فشار نظامی بر آنها تلاش می‌کند».

بن سلمان در ادامه ادعاهای خود، حمله موشکی نیروهای انصارالله به عربستان را «آخرین تلاش مذبوحانه آنها دانست که تنها نشان دهنده ضعف شان است».

 

منبع: الجزیره

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند