اکسکوینو

ورود 5 واحد بخش بخار نیروگاه‌های سیکل ترکیبی به مدار برق

تجارت نیوز

مدیرعامل شرکت برق حرارتی گفت: پنج واحد بخش بخار نیروگاه‌های سیکل ترکیبی، در پاییز سال جاری وارد مدار برق کشور شده است.

مدیرعامل شرکت برق حرارتی گفت: پنج واحد بخش بخار نیروگاه‌های سیکل ترکیبی و دو واحد بخش گاز نیروگاه گازی خودمصرف، در پاییز سال جاری وارد مدار برق کشور شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از وزارت نیرو، محسن طرزطلب گفت: با بهره‌برداری از واحدهای بخار در نیروگاه‌های شیروان، پرند، سمنگان و تابان، ۹۶۰ میلیون مترمکعب در مصرف سوخت صرفه‌جویی شد؛ ضمن اینکه طی همین مدت، ۳۲۴ مگاوات از مجموع چهار واحد نیروگاه گازی دماوند واقع در منطقه عسلویه که جهت تامین نیاز شرکت پتروشیمی دماوند احداث شده، به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرعامل شرکت برق حرارتی تصریح کرد: ارتقای راندمان نیروگاه‌های سیکل ترکیبی از ۳۴ درصد به ۴۹.۵ درصد و صرفه‌جویی در مصرف سوخت به میزان ۹۶۰ میلیون مترمکعب در سال، از دیگر اقدامات این شرکت در طول سال ۹۶ بوده است که منجربه صرفه‌جویی ارزی به میزان ۱۷۳ میلیون دلار و کاهش چهار میلیون تن گازهای گلخانه‌ای در سال می‌شود.

طرزطلب، درباره برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته جهت تامین برق مورد نیاز کشور در ایام پیک برق سال آینده، گفت: ۲۰ واحد به ظرفیت سه هزار و ۲۵۲ مگاوات در بخش دولتی و خصوصی از مهرماه سال جاری تا خرداد ۱۳۹۷ به شبکه برق کشور متصل خواهد شد.

وی تصریح کرد: سنکرون واحدهای مورد نظر تا پیک سال ۱۳۹۷، انجام تعمیرات نیروگاهی سالیانه و دستیابی به ضریب آمادگی ۹۹.۶ در نیروگاه‌های کشور نیازمند تامین نقدینگی مناسب است که متاسفانه هنوز محقق نشده است و در روند توسعه صنعت برق ایجاد خلل خواهد کرد.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند