قطعات داخلی مشتری ندارند

بنا به آمار رسمی منتشر شده قطعه سازان وضعیت مناسبی در بازارهای بین‌المللی ندارند که این خود می‌تواند تبعات منفی گسترده‌ای به دنبال داشته باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، عزت الله تالارپشتی با اشاره به اینکه باید کیفیت قطعات خودرو ارتقا یابد، افزود: قطعه‌سازان در زنجیره تامین قطعات خودرو باید بین‌المللی فکر کنند، یعنی در کنار تامین نیاز داخل، باید نیاز بازار کشور‌های همسایه را هم تامین کنیم.

به نقل از خودروکار، وی اضافه کرد: اکنون عضو سازمان شانگ‌های شده‌ایم و باید از حداقل ظرفیت‌ها استفاده کنیم؛ این ظرفیت در سازندگان داخلی وجود دارد، اما دولت هم باید حمایت کند؛ نگاه دولت این است که در قطعه‌سازی خودرو بین المللی شویم و نیاز دنیا را بتوانیم برطرف کنیم و با سایر کشور‌ها هم در این زمینه مشارکت داشته باشیم، زیرا به فناوری ما نیاز دارند.

تالارپشتی گفت: در مجلس یازدهم که اصرار کردیم دولت دخالت نکند، خودروسازان رشد کردند؛ تولید خودروسازان در مقایسه با ۲ سال گذشته تغییر و رشد کرده است؛ اگر رقابت با بخش خصوصی مهیا شود، رشد خواهیم کرد.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس افزود: با یک سیستم مدعی بین المللی مانند اروپا مواجه هستیم که تحریم‌ها را مانند یک ابزار علیه ملت‌ها استفاده می‌کنند؛ بنابراین باید ساخت داخل را تقویت می‌کردیم که اکنون به این موقعیت دست پیدا کردیم از این رو تکیه به نیرو‌های داخلی بهترین سیاست است؛ با کمک دولت و حمایت از بخش خصوصی، می‌توانیم در هر حوزه‌ای مثبت فعال باشیم.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند