پذیرش بانک حکمت در بازار دوم فرابورس ایران

معاملات سهام بانک حکمت ایرانیان که پیش از این در بازار پایه فرابورس معامله می‌شد با پذیرش در بازار دوم به این بازار منتقل می‌شود. معاملات روز سه‌شنبه فرابورس درحالی پایان یافت که ۱۱۲.۷ میلیون اوراق بهادار به ارزشی بالغ بر ۱۲۳۱.۱ میلیارد ریال در ۳۶ هزار و ۲۰۸ دفعه معامله داد و ستد شد

معاملات سهام بانک حکمت ایرانیان که پیش از این در بازار پایه فرابورس معامله می‌شد با پذیرش در بازار دوم به این بازار منتقل می‌شود.

معاملات روز سه‌شنبه فرابورس درحالی پایان یافت که ۱۱۲.۷ میلیون اوراق بهادار به ارزشی بالغ بر ۱۲۳۱.۱ میلیارد ریال در ۳۶ هزار و ۲۰۸ دفعه معامله داد و ستد شد و وجود تقاضای ۱۵ میلیون سهمی برای شرکت توسعه اقتصادی آرین بیشترین حجم معاملات را به نام این نماد کرد. با بازگشایی نماد معاملاتی شرکت توسعه خدمات دریایی وبندری سینا پس از ارائه اطلاعات پیش بینی و با دامنه نوسان قیمت تا سقف ۵۰ درصد بیشترین ارزش معاملات نیز با ۱۱۵.۸ میلیارد ریال به این نماد اختصاص یافت و شاهد افزایش ۴۳.۲۵ درصدی قیمت آن بودیم. 

 

در جریان معاملات امروز همچنین نماد شرکت‌های صنایع فولاد آلیاژی یزد، گروه فن آوا گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان پس از شرکت توسعه خدمات دریایی وبندری سینا بیشترین رشد قیمت را داشتند و بیشترین کاهش قیمت نیز نصیب شرکت‌های صنعتی مینو، بانک حکمت و مجتمع معادن مس تکنار شد. 

 

در بازار ابزارهای نوین مالی و در بخش اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن شاهد کاهش قیمت‌ها بودیم به طوریکه هر برگه ۵ میلیون ریالی تسهیلات به قیمت ۶۸۶ تا ۷۲۱ هزار ریال به فروش رسید. در مبادلات اوراق با درآمد ثابت نیز به دنبال عرضه عمده ۱۰۰ هزار ورقه اجاره مپنا، این اوراق با ارزش ۱۱۷ میلیارد ریال به فروش رفت و بیشترین ارزش معاملات امروز این بازار را ازآن خود کرد. در بازار ETF هم ۳۶۸ هزار و ۵۵۸ واحد صندوق قابل معامله اطلس به ارزش ۳.۵۴ میلیارد ریال معامله شد. 

 

گفتنی است مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام شرکت داروسازی تولید دارو تا روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت تمدید شد و نماد معاملاتی شرکت گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران نیز پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی هر سهم، با محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف ۵۰درصد به جریان معاملات بازگشت. 

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند