آغاز پذیره‌نویسی صندوق گروه زعفران سحرخیز از امروز

آغاز پذیره‌نویسی صندوق گروه زعفران سحرخیز از امروز

مجوز پذیره‌نویسی صندوق کالایی کشاورزی «گروه زعفران سحرخیز» با نماد «سحرخیز» صادر شد و این صندوق با ۱۰۰ میلیون واحد سرمایه‌گذاری به ارزش هر واحد ۱۰ هزار ریال، پذیره‌نویسی خود را امروز (یکشنبه) آغاز کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، صندوق سرمایه‌گذاری گروه «زعفران سحرخیز» یک صندوق کالایی است و طبق قوانین بورس کالای ایران اداره خواهد شد. این صندوق یک صندوق «ETF» محسوب می‌شود که پشتوانه آن گواهی سپرده‌های کالاهای کشاورزی ارزشمند، استراتژیک و صادراتی همچون زعفران، پسته، زیره سبز و مانند آن است و امکان خرید و فروش فوری واحدهای صندوق از سوی سرمایه‌گذاران ممکن خواهد بود.

لازم به ذکر است که پذیره‌نویسی این صندوق از روز ۱۴ دی ماه آغاز و تا روز ۲۰ دی ماه ادامه خواهد یافت؛ همچنین باید گفت که زمان پذیره‌نویسی این صندوق از ساعت ۹ تا ۱۵ خواهد بود و خریداران این صندوق باید دارای کد سجامی باشند.

روش خرید

روش خرید این صندوق به دو صورت ممکن خواهد بود. روش نخست آن است که افراد به صورت مستقیم به کارگزاری‌ها مراجعه کنند و از طریق کارگزاری‌ها نسبت به خرید واحدهای این صندوق اقدام کنند. روش دوم نیز برای آن دسته از سرمایه‌گذارانی است که پیش از این دارای حساب‌ آنلاین فعال در یک کارگزاری‌ها باشند. آنان می‌توانند به صورت آنلاین نسبت به خرید واحدهای این صندوق اقدام کنند.

حداقل خرید: ۵۰۰ واحد

ارزش اسمی هر واحد از این صندوق در پذیره‌نویسی ۱۰ هزار ریال است و در صورت خرید آنلاین، هر فرد باید حداقل ۵۰۰ واحد از این صندوق را خریداری کند. پذیره‌نویسی در این صندوق محدودیتی ندارد و افراد می‌توانند تا هر اندازه که علاقه‌ دارند برای خرید واحدهای این صندوق سفارش ثبت کنند. پس از پایان فرایند پذیره‌نویسی و با بررسی تعداد واحدهای ثبت شده، به هر فرد تعداد مشخصی واحد از صندوق اختصاص خواهد یافت.

صندوق گروه زعفران سحرخیز با همکاری شرکت سحرخیز تشکیل شده و تحت مدیریت «شرکت سبدگردان سهم آشنا» قرار دارد. همچنین «صندوق بازارگردانی سهم آشنا یکم» به عنوان بازارگردان این سهم معرفی شده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند