پرداخت ۴۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن مهر/ سنگین شدن اقساط؛ مشکل افزایش وام مسکن

مدیر امور اعتباری و سرمایه‌گذاری بانک مسکن با بیان اینکه میزان پرداخت تسهیلات مسکن مهر تاکنون به مرز ۴۲ هزار میلیارد تومان رسیده است، گفت: هنوز جلسات جدی افزایش سقف وام خرید مسکن آغاز نشده و افزایش سقف این مشکل را دارد که اقساط ۵۰۰ هزار تومانی باید به ۷۰۰ هزار تومان افزایش یابد. ذبیح‌الله

مدیر امور اعتباری و سرمایه‌گذاری بانک مسکن با بیان اینکه میزان پرداخت تسهیلات مسکن مهر تاکنون به مرز ۴۲ هزار میلیارد تومان رسیده است، گفت: هنوز جلسات جدی افزایش سقف وام خرید مسکن آغاز نشده و افزایش سقف این مشکل را دارد که اقساط ۵۰۰ هزار تومانی باید به ۷۰۰ هزار تومان افزایش یابد.

ذبیح‌الله نعمتی در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود هنوز میزان عقد قرارداد برای پرداخت تسهیلات به پروژه مسکن مهر به 48 هزار میلیارد تومان نرسیده گفت: در حال حاضر میزان عقد قرارداد برای پرداخت تسهیلات به پروژه مسکن مهر به 47 هزار و 700 میلیارد تومان رسیده و آرام آرام این موضوع در حال انجام است.

وی اضافه کرد: میزان پرداخت تسهیلات به پروژه مسکن مهر در حال حاضر 42 هزار میلیارد تومان است که روند پرداخت تسهیلات همچنان ادامه دارد و پرداخت تسهیلات متوقف نشده است.

سال گذشته میزان سقف پرداخت وام مسکن مهر به 50 هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

*قرارداد جدید برای پرداخت تسهیلات به مسکن مهر را قبول نمی کنیم

نعمتی در پاسخ به این سؤال که آیا بانک مسکن قرارداد جدیدی برای پرداخت تسهیلات به مسکن مهر را قبول می‌کند، اظهار داشت: بانک مسکن قرارداد جدید را نمی‌پذیرد و قبول نمی‌کند، بنابراین پرداخت وام به قراردادهایی که قبلاً پذیرفته شده و متقاضیان به دفترخانه رفته و مدارک آنها در حال امضاء است انجام می‌شود.

*جلسات افزایش سقف وام آغاز نشده است

مدیر امور اعتباری و سرمایه‌گذاری بانک مسکن در پاسخ به این سؤال که آیا جلسات افزایش سقف وام مسکن آغاز شده است؟ گفت: جلسات افزایش سقف وام مسکن هنوز آغاز نشده و این موضوع هنوز مطرح نیست.

نعمتی ادامه داد: واقعیت این است که با افزایش سقف وام مسکن باید به فکر بازگشت و بازپرداخت وام از سوی متقاضیان نیز باشیم.

وی با اشاره به اینکه سقف وام خرید مسکن 35 میلیون تومان و اقساط آن حدود 500 هزار تومان است، گفت: اگر به عنوان مثال سقف وام خرید مسکن به 50 میلیون تومان برسد، متقاضیان باید ماهانه 700 هزار تومان قسط پرداخت کنند پس باید در کنار افزایش سقف وام به فکر بازپرداخت اقساط از سوی متقاضیان نیز بود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند