موضوعات داغ:

پرواز به کیش آزاد شد

پرواز به کیش آزاد شد

پروازها به مقصد کیش از تهران و سه استان دیگر که به دلیل شیووع کرونا حدود دوماه لغو شده بود، از امروز مجددا آغاز می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، ٢٨ اسفند پارسال با توجه به مصوبه فوق العاده شورای سلامت جزیره کیش مبنی بر جلوگیری از شیوع بیش از حد ویروس کرونا، شرکت هواپیمایی کیش موظف شد پروازهای تهران – کیش، اصفهان – کیش، شیراز – کیش، مشهد – کیش و بندرعباس – کیش را تا اطلاع ثانوی باطل کرده و امکان سفر هیچگونه مسافری به جزیره کیش مجاز نبود.

با مصوبه شورای سلامت جزیره کیش و پس از بررسی های صورت گرفته، محدودیت موقتی سفر مسافرین به جزیره کیش لغو شد.

بر این اساس از روز بیستم اردیبهشت‌ سفر به جزیره کیش بدون اعمال محدودیت امکان پذیر خواهد بود.رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی به ایرنا گفت: امکان پرواز سایر شرکت های هواپیمایی به جزیره کیش از روز شنبه بلامانع است و شرکت های هواپیمایی می‌توانند از امروز مجوز سفر به کیش را از سازمان هواپیمایی دریافت کنند.

وی گفت: تمام افرادی که نیاز به سفر به جزیره کیش را دارند، می‌توانند بلیت مورد نظر خود را از دفاتر فروش شرکت های هواپیمایی یا آژانس های هواپیمایی تهیه کنند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی ادامه داد: پروازها اکنون به ضرورت انجام می شود که عمدتا غیراقتصادی بوده است؛ با رعایت اقدامات پیشگیرانه برای مبارزه با شیوع کرونا و رعایت تمامی دستورالعمل‌های وزارت بهداشت و بر اساس شیوه نامه ارسالی به شرکت‌های هواپیمایی، فرودگاه‌ها و عوامل خدمات زمینی در فرودگاه‌ها و گروه پروازی انجام می‌شود.

از سوی دیگر مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از برگزاری جلسات متعدد و اقدامات این سازمان در جهت اعتمادسازی به منظور از سرگیری پروازهای اروپایی به ایران خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از سازمان هواپیمایی، محمد سعید شرفی درباره برگزاری این جلسات و نتایج آن اظهار کرد: در راستای از سرگیری پروازهای اروپایی به فرودگاه های کشور و بهره برداری از فضای آسمان جمهوری اسلامی ایران برای پروازهای عبوری خود به مقاصد کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس، شبه قاره هند و جنوب شرق آسیا جلسات متعددی بین مقامات هوانوردی ایران و تعدادی از شرکت های هواپیمایی اروپایی به نمایندگی شرکت هواپیمایی لوفت هانزا برگزار شد.

وی افزود: در این جلسات که از بهمن سال ۱۳۹۸ با حضور نمایندگان سیاسی و سفرای آلمان و اتریش در تهران انجام شد و با حضور مدیران ارشد هواپیمایی اروپایی استمرار یافت، به سوالات شرکت های مذکور پاسخ داده شد.

مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی تصریح کرد: برنامه ریزی لازم برای برقراری پرواز شرکت‌های اروپایی پس از توقف آنها متعاقب سانحه هواپیمایی اوکراینی صورت گرفته بود اما با گسترش ویروس کرونا در سراسر جهان برگزاری جلسات حضوری در تهران و امکان از سرگیری پروازها به حالت تعلیق درآمد.

وی ادامه داد: در جلسه ای که با حضور مدیران سازمان هواپیمایی، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی، نماینده شرکت لوفت هانزا در ایران و مدیران ایمنی و امنیتی شرکت‌های هواپیمایی اروپایی برگزار شد، اقدامات انجام شده در چارچوب کمیسیون بررسی سانحه شرح و ضرورت تبادل داده‌های فنی و ایمنی و همچنین اقدامات اصلاحی و اطمینان ساز در راستای از سرگیری پروازها پس از رفع شرایط متاثر از ویروس کرونا مورد تاکید قرار گرفت.

شرفی اعلام کرد: آژانس ایمنی اتحادیه اروپا پس از سانحه اوکراینی با انتشار اطلاعیه هوانوردی در مورد پرواز بر فراز کشورمان ملاحظاتی داشته که درصورت حصول اطمینان از جانب شرکت‌های هواپیمایی می‌توان شاهد افزایش پروازهای عبوری از فضای کشور بود.

منبع: روزنامه اطلاعات 

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند