ایران بروکر
خبر مهم : چگونه در سامانه یکپارچه خودرو ثبت‌نام کنیم؟

پیامک وزارت نفت درباره قیمت بنزین / سهمیه سوخت از بین نمی‌رود

سهمیه بنزین

وزارت نفت طی ارسال پیامک‌هایی به مشترکین اعلام کرده که سهمیه بنزین موجود در کارت بنزین آنها محفوظ بوده و سوخت نمی‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزارت نفت طی ارسال پیامک‌هایی به مشترکین اعلام کرده که سهمیه بنزین موجود در کارت بنزین آنها محفوظ بوده و سوخت نمی‌شود.

متن این پیامک به شرح زیر است:

هموطن عزیز

با تلاش های گسترده مشکل فنی سامانه هوشمند سوخت به زودی برطرف می شود. سهمیه بنزین موجود در کارت های سوخت محفوظ است و شایعه افزایش قیمت بنزین یا حذف سهمیه ها واقعیت ندارد. لطفا اخبار صحیح را از رسانه های رسمی کشور پیگیری نمایید.

 

Screenshot 20211026 200427 Messages

امکان سوختگیری در جایگاه‌های عرضه سوخت در کل کشور از ظهر امروز با اختلال مواجه شد و مردم امکان سوختگیری با کارت بنزین را نداشتند. در پی آن وزارت نفت اعلام کرد که امکان سوختگیری با بنزین آزاد در جایگاه‌های سوخت وجود دارد.

این اختلال درحالی رخ داده است که ابتدا گمانه زنی‌ها از هک سامانه سوختگیری شدت گرفت و کمی بعد نیز منابع نزدیک به شورای عالی امنیت ملی، حمله سایبری به سامانه سوخت‌گیری در پمپ بنزین‌ها را تایید کردند.

اما طبق آخرین اعلام شرکت ملی پخش و پالایش فراورده های نفتی، اختلال ایجاد شده در سامانه سوخت‌گیری در پمپ‌بنزین‌ها که امروز موجب بروز مشکلاتی در روند سوخت‌گیری خودروها شده بود در حال برطرف شدن است و  هر لحظه تعداد جایگاه‌های سوختی که فعال می شوند افزایش می‌یابد و افراد برای مطلع شدن از فعال بودن جایگاه‌ها می توانند به سایت www.niopdc.ir مراجعه کنند.

به گفته کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی در تمامی مناطق تعدادی از جایگاه‌ها شروع به فعالیت کرده‌اند که در استان آذربایجان شرقی ۵۵ جایگاه، هرمزگان ۳۳ جایگاه، مازندران ۱۵ جایگاه خراسان رضوی۱۶ جایگاه، اصفهان ۴۳ جایگاه، کرمان ۵۰ جایگاه، آذربایجان غربی ۲۷ جایگاه، کردستان ۲۳ جایگاه، لرستان۲۲ جایگاه فعال هستند.

طبق گفته‌های سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی، ین سوخت‌رسانی خارج از شبکه هوشمند سوخت است و با نرخ دوم سوخت‌رسانی صورت می گیرد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند