تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش‌بینی بورس / عرضه اولیه جدید در راه بازار سرمایه

پیش‌بینی بورس / عرضه اولیه جدید در راه بازار سرمایه

بورس دیروز رشد کمتر از یک درصدی را ثبت کرد. امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند، بورس امروز روند روبه بالایی را تجربه می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بورس روز گذشته رشد سه هزار و ۹۱۸ واحدی را تجربه کرد در سطح یک میلیون و ۵۱۱ هزار واحدی قرار گرفت. امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روند مثبتی را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل در این روز تا حدودی مثبت می‌شود.

شرکت زرنام به عنوان سومین عرضه اولیه شرکت بورس تهران به زودی راهی بازار سرمایه می‌شود.(سنا)

عرضه اولیه جدید می‌تواند اعتماد سهامداران را نسبت به بورس افزایش دهد.

پیمان حدادی، مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه اکنون هیچ تصمیمی برای فروش سهام عدالت به روش مستقیم و غیرمستقیم اتخاذ نشده است، گفت: از همان ابتدا ماهیت سهام عدالت نگهداری از این سهام توسط سهامداران بود تا بتوانند به صورت سالانه از محل سود این سهام منتفع شوند.(ایرنا)

کارشناسان عقیده دارند که اگر فروش سهام عدالت آزاد شود می‌تواند گردش در نقدینگی بازار سرمایه را افزایش دهد.

بهادر بیژنی، مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در امور بین‌الملل گفت: در سطح دوجانبه یعنی روابطی که با نهادهای ناظر هدف خود داریم، اکنون سازمان بورس با بیش از ۲۰ نهاد ناظر و بورس موافقت‌نامه امضا کرده است.(سنا)

امضای موافقت‌نامه می‌تواند مسیر سرمایه‌گذاری و رونق این بازار را تغییر دهد.

رونق بیش از پیش بورس

ماکرون، رئیس جمهور فرانسه گفت: باید از توافق هسته‌ای حمایت و مذاکرات مربوط به آن را تکمیل کنیم. تمایل داریم در سریع ترین زمان ممکن به توافق هسته‌ای با ایران احترام گذاشته شود. فرانسه تمایل به موفقیت مذاکرات مربوط به برنامه هسته‌ای ایران و بازگشت به توافق هسته‌ای دارد.(راهبرمعاصر)

با انجام توافق بازار سرمایه می‌تواند در بلند مدت سبزپوش شود.

محمد بارکیندو، دبیر کل اوپک در کنفرانس انرژی در پایتخت نیجریه گفت:  صنعت نفت به علت سال‌ها کمبود سرمایه‌گذاری، «در محاصره» قرار گرفته و این امر سبب کمبود عرضه شده است. به‌علاوه، تحریم‌هایی که غرب علیه روسیه به عنوان عضوی از اوپک پلاس اعمال کرده، نیز موجب کمیِ عرضه در بازار شده است. با این حال، اگر نفت ایران و ونزوئلا به بازار بازگردد، ما می‌توانیم منابع را باز و ظرفیت را تقویت کنیم.(فارس)

ورود ایران به بازار نفت و استفاده از ظرفیت آن می‌تواند بورس و به طور کلی اقتصاد کشور را رونق ببخشد.

آخرین اخبار بازار سرمایه را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند