چه عواملی موجب رشد بیت‌کوین‌ در ماه‌های اخیر شد؟

آخرین پیش‌بینی‌ها از قیمت بیت‌کوین

آخرین پیش‌بینی‌ها از قیمت بیت‌کوین

روز گذشته قیمت بیت‌کوین با رشدی معادل سه درصد به 11 هزار و 125 دلار رسید. همچنین ارزش بیت‎کوین در حال حاضر، 45 درصد کمتر از بالاترین سطح آن یعنی 20 هزار دلار است.
اما ارزش این ارز محبوب دیجیتال در سال‌های آینده چقدر خواهد شد؟

بیت‌کوین در ماه‌های اخیر نوسانات بسیاری را تجربه کرده است. در حالی که این ارز دیجیتال در دوازدهم فوریه 2019 (23 بهمن) با قیمت سه هزار و 500 دلار مبادله می‌شد، در پایان ماه مارس (هفته دوم فروردین) به چهار هزار دلار رسید. اندکی بعد قیمت بیت‌کوین به پنج هزار و 102 دلار صعود و در ماه می (اردیبهشت – خرداد) به روند افزایشی خود ادامه داد؛ تا جایی که در دهم ماه می به شش هزار و 100 دلار رسید و تنها دو روز بعد از قله هفت هزار و 258 دلار عبور کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از سی‌ان‌ان، در بیستم می این ارز دیجیتال با قیمت هشت هزار و 200 دلار مبادله شد. این روند صعودی ادامه یافت و روز گذشته قیمت بیت‌کوین با رشد سه درصدی به 11 هزار و 125 دلار رسید. رشد ماهانه این ارز دیجیتال 30 درصد گزارش شده است.

قیمت بیت‌کوین در حال حاضر، 45 درصد کمتر از بالاترین سطح آن است. در دسامبر سال 2017، قیمت بیت‌کوین به 20 هزار دلار رسیده بود.

همچنین ارزان‌ترین بیت‌کوین در اواخر سال 2016 با قیمت سه هزار و 126 دلار مبادله شده بود و قیمت امروز این ارز دیجیتال در مقایسه با آن زمان، رشدی بیش از 200 درصد داشته است.

دلایل رشد بیت‌کوین در روزهای اخیر

فدرال‎رزرو روز چهارشنبه اعلام کرد، برنامه کاهش نرخ بهره را در ماه جولای (ماه آینده) اعلام خواهد کرد. به عقیده تحلیل‌گران، این تصمیم فدرال‌رزرو که تضعیف دلار را به همراه دارد، سرمایه‌گذاری در دارایی‌های امن از جمله ارزهای دیجیتال را افزایش خواهد داد.

از دیگر دلایل جذابیت ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاران به گفته تحلیل‌گران، اختلافات تجاری میان ایالات متحده آمریکا و چین و افزایش نااطمینانی‌هاست.

ادامه تنش‌ها میان دو قدرت اقتصادی بزرگ جهان، تضعیف یوان را به همراه داشته و از این رو سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال در این کشور نیز افزایش یافته است.

بخشی از صعود قابل توجه بیت‌کوین هم مربوط به لیبرا، ارز دیجیتال فیس‌بوک است. فیس‌بوک هفته گذشته از پلتفرم ارز مجازی خود به نام لیبرا رونمایی کرد.

این غول سیلیکون‌ولی اعلام کرده که از سال آینده میلادی ارز دیجیتال عرضه خواهد کرد و این اولین گام بزرگ در نقشه‌های فیس‌بوک برای بلاک‌چین است.

به گفته بسیاری از تحلیل‌گران، این ارز دیجیتال فیس‌بوک با دو میلیون کاربر، مسیر را برای مهم‌ترین ارز دیجیتال یعنی بیت‌کوین به عنوان سرمایه‌گذاری هموار خواهد کرد. چرا که به این ترتیب، فیس‌بوک مخاطبان بیشتری را با ارزهای دیجیتال آشنا می‌کند.

وب‌سایت coinwitch به پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین در سال جاری و بلندمدت پرداخته است.

پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین در سال 2019

بیت‌کوین در سال 2019 به روند صعودی خود ادامه می‌دهد. بسیاری پیش‌بینی می‌کنند تا اواسط سال جاری قیمت بیت‌کوین به 20 هزار دلار خواهد رسید. به طور کلی، هرچه معاملات بیت‌کوین بیشتر شود، قیمت این ارز دیجیتال هم افزایش خواهد یافت.

تعداد کل بیت‌کوین‌هایی که استخراج خواهند شد 21 میلیون است و از این میزان تاکنون 17 میلیون بیت‌کوین استخراج شده است.

بنابراین محدودیت چهار میلیونی برای استخراج بیت‌کوین، آن را ارزشمندتر خواهد کرد.

علاوه بر آن، برخی کشورها از جمله ایالات متحده آمریکا، ژاپن و کره جنوبی تمایل بسیاری برای به‎کارگیری بیت‌کوین در سیستم‌های مالی خود دارند.

بر اساس پیش‌بینی این وب‌سایت، روند نزولی سال 2018 در سال جاری تکرار نخواهد شد و تا پایان سال 2019 قیمت بیت‌کوین به 23 هزار و 499 دلار خواهد رسید.

پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین در سال 2020

پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که نه تنها بیت‎کوین بلکه بازار تمامی ارزهای دیجیتال در سال 2020 روند صعودی خواهد داشت.

پذیرش این ارز دیجیتال از سوی بیشتر دولت‎ها و بانک‌های مرکزی افزایش می‌یابد و به دنبال آن تقاضا برای بیت‌کوین بیشتر می‌شود.

بر اساس پیش‌بینی‌ها در سه ماهه اول سال 2020، قیمت بیت‌کوین به 25 هزار دلار می‌رسد و تا سه ماهه سوم از قله 30 هزار دلار عبور خواهد کرد.

ارزش این ارز دیجیتال تا پایان این سال 33 هزار و 788 دلار برآورد شده است.

پیش‎بینی قیمت بیت‌کوین در سال 2025

تا سال 2025، بیت‌کوین توسط افراد بیشتری مورد استفاده قرار می‌گیرد که این مساله موجب تقویت این ارز دیجیتال می‌شود.

بسیاری از تحلیل‌گران رشد 540 درصدی را طی این دوره برای بیت‌کوین پیش‌بینی کرده‌اند و معتقدند، تا پایان سال 2025 قیمت آن از مرز 50 هزار دلار عبور خواهد کرد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند