دبیر انجمن واردات خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز:

پیش‌بینی قیمت خودروهای خارجی تا شب عید

پیش‌بینی قیمت خودروهای خارجی تا شب عید

با کاهش قیمت دلار قیمت خودروهای خارجی ارزان نشد. دبیر انجمن واردکنندگان خودرو درباره علت ارزان نشدن قیمت خودروهای خارجی گفت: تقاضا برای خرید خودروهای خارجی وجود دارد، بنابراین به دلیل عدم واردات خودرو، ممکن است قیمت خودروهای خارجی شب عید دچار نوسان شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار خودروهای خارجی پس از مدتها رکود شاهد ورود تقاضای خریداران شده است. هر چند در هفته سوم بهمن ماه دلار روند نزولی به خود گرفت اما تجار خودرو می‌گویند در آستانه شب عید تقاضا برای خرید خودروهای خارجی در بازار مشاهده می‌شود.

به گفته دبیر انجمن واردکنندگان خودرو اما، فعلا تقاضا به حدی نیست که بر قیمت تاثیر بگذارد و ممکن است بعد از ۲۲ بهمن به دلیل افزایش میزان تقاضا قیمت خودروهای خارجی دچار نوسان شود.

مهدی دادفر همچنین به تجارت‌نیوز گفت: با وجود جهش قیمت بازار خودروهای خارجی هنوز مشتری دارد و زمانی که خودرو سانتافه به ۳ میلیارد تومان رسید، این خودرو در بازار معامله می‌شد و تقاضا برای خرید این مدل خودروها وجود داشت.

اما با توجه به اینکه مسئولان وعده داده‌اند بهای دلار به زیر ۲۰ هزار تومان می‌رسد چه دلایلی برای نوسان قیمت خودروهای خارجی در شب عید وجود دارد؟ رئیس انجمن واردکنندگان خودرو سه دلیل را عامل اصلی دانست.

دادفر گفت: افزایش تقاضا در آستانه شب عید، افزایش نرخ ارز در بودجه سال ۱۴۰۰ و عدم واردات خودروها باعث می‌شود که قیمت خودروهای خارجی در بازار داخل سیر کاهشی نداشته باشد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند