تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش‌‎بینی قیمت دلار فردا 11 آذر 99 / نشانه‌های عقبگرد احتمالی دلار

پیش‌‎بینی قیمت دلار فردا 11 آذر 99 / نشانه‌های عقبگرد احتمالی دلار

قیمت دلار در بازار آزاد امروز ۲۵5۰۰ تومان و دلار صرافی ملی 25000 تومان بوده است. این دو نرخ در روز گذشته به ترتیب ۲۵۰۰۰ و ۲۴۴۵۰ تومان بود. پس از رشد به ترتیب دو و 2.2 درصدی قیمت دلار آزاد و صرافی ملی در امروز، برای فردا چه روندی پیش‌بینی می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، روز گذشته آخرین اخبار و سیگنال‌های بازار ارز حاکی از این بود که احتمال ارزانی بیشتر دلار کم شده است. این اتفاق در امروز رخ داد اما برای فردا چه اخباری به نظر موثر می‌رسند؟

هرچند پیش‌بینی ارزانی در بازار موازی ارز یعنی بازار طلا، جدی‌تر شدن اخبار مربوط به واکسن کرونا و جدی‌تر شدن بازگشت آمریکا به برجام هرکدام سیگنال‌هایی برای نزولی شدن روند قیمت دلار هستند اما در مقابل واریز هزار میلیارد تومان منابع صندوق توسعه ملی به بورس، تصویب دوفوریت بررسی طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌‍‌‌‌ها در مجلس و احتمال لغو بازرسی‌های آژانس از تاسیسات هسته‌ای در روز گذشته سیگنال‌هایی برای آینده بازار ارز بودند.

در امروز نیز اخبار احتمالا موثر بر بازارها منتشر شده است.

امروز اعلام شد اعضای ارشد شورای روابط خارجی اروپایی با صدور بیانیه‌ مشترکی از دولت‌های اروپایی خواستند تا با همکاری یکدیگر زمینه بازگشت دولت جو بایدن به برجام را فراهم کنند.

کاهش تعداد جانباختگان روزانه کرونا به 371 نفر و دستور رئیس‌جمهوری برای ترخیص 2000 کامیون معطل مانده در گمرک نیز از جمله اخبار حاوی سیگنال کاهش نااطمینانی بودند.

به نظر می‌رسد با اخبار امروز کمی از شدت روند رو به رشد قیمت دلار در فردا کاسته شود و حتی روند آن از صعودی به نزولی تغییر کند.

آیا این بار هم دلار طبق انتظار عمل می‌کند و ارزان می‌شود؟

آخرین نرخ ارز را در صفحه قیمت دلار مشاهده کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند