پیش‌بینی قیمت دلار امروز 29 مهر 99 / افت قیمت دلار ادامه دارد؟

پیش‌بینی قیمت دلار امروز 29 مهر 99 / افت قیمت دلار ادامه دارد؟

دیروز دلار در مسیر نزولی قرار گرفت، به‌طوری که ساعت ۳ بعد از ظهر در محدوده ۳۰ هزار و ۸۰۰ تومانی معامله شد. با این حال، معامله‌گران از اواخر روز تا حدی خریدار شدند و توانستند قیمت را تا محدوده ۳۱ هزار و ۳۰۰ تومان بالا بیاورند. اما قیمت دلار امروز چه تغییری می‌کند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، دیروز دلار در مسیر نزولی قرار گرفت، به‌طوری که ساعت ۳ بعد از ظهر در محدوده ۳۰ هزار و ۸۰۰ تومانی معامله شد. در واقع در کمتر از ۴ ساعت، دلار حدود هزار تومان از ارزش خود را از دست داد. با این حال، معامله‌گران از اواخر روز تا حدی خریدار شدند و توانستند قیمت را تا محدوده ۳۱ هزار و ۳۰۰ تومان بالا بیاورند. اما قیمت دلار امروز چه تغییری می‌کند؟ آیا روند نزولی خود را ادامه می‌دهد؟

از میان سیگنا‌ل‌ها می‌توان به تداوم تزریق ارز توسط بانک مرکزی به بازار و تداوم کاهش قیمت طلا اشاره کرد. از سوی دیگر خبر کاهش تحریم‌ها برای بازار ارز می‌تواند ارزانی را به دنبال داشته باشد.

در این مورد دنیای اقتصاد نیز نوشت: برخی از معامله‌گران عنوان می‌کنند انتخابات آمریکا طی دو هفته آتی برگزار می‌شود و در شرایط کنونی ریسک بالایی دارد که مانند گذشته با سرعت زیادی اقدام به خرید دلار کرد. اگر این موضوع صحت داشته باشد، سرعت رشد قیمت دلار حداقل طی ۲ هفته آتی باید کمی کاهش پیدا کند، خصوصا اینکه بازار در هفته‌های اخیر با رشد شدید، از نرخ‌های تعادلی خود تا حد زیادی فاصله گرفته است.

ورود سرمایه از بازارهای موازی هم در رشد قیمت دلار اثرگذار بوده است و البته بالا رفتن تنش‌های سیاسی به‌دلیل تشدید تحریم‌ها.  در چنین شرایطی، به‌نظر می‌رسد آنچه بعد از انتخابات آمریکا روند بازار را تعیین می‌کند، بیشتر سیاست‌های اقتصادی داخلی است.

هر چقدر سیاست‌هایی به کار گرفته شوند که نقدینگی را افزایش داده و انتظارات تورمی را بالا ببرند، اقتصاد کشور بیشتر رو به سوی نوسان می‌رود و نرخ ارز و سکه هم از آن مستثنی نخواهد بود. با این حال، انضباط پولی می‌تواند حتی اثرات پیروزی ترامپ را محدود کند. به‌طور خلاصه بازار تا دو هفته آینده تحت‌تاثیر انتخابات آمریکا خواهد بود و پس از آن، روندها وابسته به سیاست‌های اقتصادی داخلی قرار خواهند گرفت.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند