تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آخرین قیمت دلار در بازار + پیش‌بینی قیمت دلار

آخرین قیمت دلار در بازار + پیش‌بینی قیمت دلار

هفته اخیر دلار بازار آزاد در کانال ۲۵ هزار تومان پیشروی کرد و مرز ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان را پشت سر گذاشت، همراه با آن حجم عرضه هفتگی دلار بالا رفت تا روند افزایشی قیمت دلار را تعدیل کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، متوسط هفتگی قیمت دلار متشکل در هفته اخیر رشد کرد و دوباره به کانال ۲۴ هزار تومان وارد شد. متوسط هفتگی قیمت دلار در هفته اخیر ۲۴ هزار و ۲۶۴ تومان بود. افزایش متوسط هفتگی قیمت دلار متشکل مدیون تغییرات قیمتی در اولین روز کاری هفته بود و در دو روز بعد قیمت دلار متشکل تغییرات منفی را به ثبت رسانده بود.

حرکت متوسط هفتگی قیمت متشکل در بازار یورو بر خلاف دلار کاهشی بود، متوسط هفتگی قیمت یورو در هفته اخیر نسبت به هفته گذشته به صورت محدود (۷۱ تومان) افت کرد و روی ۲۸ هزار و ۴۶۳ تومان قرار گرفت.

خبر‌های غیررسمی در برخی از سایت‌ها نرخ دلار را ۲۶ هزار تومان نشان دادند اما نرخ دلار صرافی ملی نرخ دلار را ۲۴ هزار و ۴۹۳ تومان عنوان کردند. در بازار آزاد هم طبق ادعای باشگاه خبرنگاران جوان، نرخ این ارز به ۲۵,۲۹۰ تومان رسید و وارد کانال ۲۶ هزار تومان نشد.

طبق آخرین بروزرسانی، نرخ رسمی صرافی ملی دلار بعد از نوسانات و قیمت‌سازی‌ها در روز تعطیل، به نرخ ۲۴ هزار و ۴۹۳ تومان و یورو به نرخ ۲۸ هزار و ۸۳۵ تومان رسیده است.

افزایش عرضه در بازار متشکل

حجم عرضه دلار و یورو در هفته اخیر نسبت به هفته گذشته افزایش یافت. عرضه دلار در هفته اخیر ۲۴ میلیون و ۷۶۹ هزار بود، این در حالی است که بازار متشکل در دو روز ابتدای هفته به خاطر بیماری کرونا تعطیل بود. افزایش عرضه در بازار متشکل احتمالا با روند صعودی دلار بازار آزاد در ارتباط بود. دلار بازار آزاد در هفته اخیر در کانال ۲۵ هزار تومان پیشروی کرد و مرز حساس ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان را نیز پشت سر گذاشت. تحلیل‌گران معتقدند افزایش عرضه دلار به خاطر کنترل روند صعودی قیمت صورت گرفت.

عرضه یورو نیز در بازار متشکل افزایش یافت. عرضه یورو در هفته اخیر در حوالی ۲ میلیون و ۲۷۷ هزار قرار گرفت. علاوه بر این حجم عرضه یورو متشکل در آخرین روز هفته نسبتا بالا بود و از ۸ تیر بی‌سابقه بود. عرضه یورو در روز چهارشنبه یک میلیون و ۷ هزار بود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند