پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز ۲۲ دی ۹۹

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز ۲۲ دی ۹۹

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز یکشنبه، یک میلیون و ۱۰۸ هزار و ۶۰۰ تومان، همچنین هر قطعه سکه تمام ۱۱ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان قیمت خورد. اما امروز برای قیمت طلا و سکه چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز یکشنبه ۲۱ دی با ۱۲,۴۰۰ تومان افزایش، یک میلیون و ۱۰۸ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد.  همچنین هر قطعه سکه تمام در روز یکشنبه ۱۱ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان قیمت خورد. اما امروز برای قیمت طلا و سکه چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

در این مورد دنیای اقتصاد نوشت: روز یکشنبه فضای بازار سکه نیز مانند بازار ارز آرام بود. در این روز فروشندگان زیادی در بازار حضور نداشتند و در نتیجه این فلز گرانبها توانست ۱۵۰ هزار تومان رشد کند و به بهای ۱۱ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان برسد. به گفته فعالان، زمانی که شدت نزول دلار کاهش یافت،‌ برخی معامله‌گران سکه تصور کردند قیمت دلار به کف رسیده است و می‌توانند خریدهای خود را آغاز کنند.

عامل دیگری که زمینه‌ساز افزایش قیمت سکه شد، حمایت سنگین از این فلز گرانبها در آستانه مرز ۱۱ میلیونی بود. رفتار معامله‌گران فنی نشان می‌داد نمی‌خواهند اجازه سقوط این فلز گرانبها به کانال ۱۰ میلیون تومانی را بدهند. در این میان، عده‌ای از فعالان سعی کردند قیمت سکه را بالا بیاورند تا زمینه فروش دوباره خود را فراهم کنند.

در صورت ادامه نزول اونس طلا، سکه‌بازان کار دشواری برای بالا نگه داشتن سکه خواهند داشت.

اخبار مرتبط با طلا را در صفحه اختصاصی ارز و طلا تجرات‌نیوز بخوانید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند