پیش بینی وضع هوا تا پایان هفته / بارش‌ها تا شنبه ۲۳ فروردین ادامه دارد

پیش بینی وضع هوا تا پایان هفته / بارش‌ها تا شنبه ۲۳ فروردین ادامه دارد

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه بارش‌های اخیر فعلا تا روز شنبه ۲۳ فروردین ادامه دارد، گفت:‌ به دلیل نفوذ توده هوای سرد به کشور امروز تا پنجشنبه ۲۱ فروردین در نوار شمالی کشور کاهش دما بین ۶ تا ۱۲ درجه داریم.

به گزارش تجارت‌نیوز، صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور، اظهار کرد: امروز شاهد بارش باران در نیمه شمالی کشور، مرکز کشور و جنوب غرب هستیم که همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقت است.

وی افزود: امروز در ارتفاعات و مناطق سردسیر نواحی شمال کشور، و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش برف داریم و در نقاط مستعد هم بارش تگرگ دور از پیش‌بینی نیست.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: امروز شدت بارش‌ها در استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل،زنجان، تهران، قزوین، البرز، غرب گلستان و شمال استان مرکزی است.

ضیائیان اضافه کرد: روز چهارشنبه ۲۰ فروردین نیز بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت همراه با بارش برف در ارتفاعات در اغلب مناطق کشور غیر از جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان ادامه دارد.

وی اضافه کرد:‌ روز چهارشنبه شدت بارش‌ها در استان‌های واقع در زاگرس مرکزی است.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی تاکید کرد: به دلیل نفوذ توده هوای سرد به کشور امروز تا پنجشنبه ۲۱ فروردین در نوار شمالی کشور کاهش دما بین ۶ تا ۱۲ درجه داریم.

ضیائیان اضافه کرد: روز پنجشنبه ۲۱ فروردین سامانه بارشی جدیدی وارد کشور می‌شود و در غرب کشور، سواحل شمالی، استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز، شمال غرب، جنوب غرب، مرکز و شرق کشور موجب بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد موجب بارش تگرگ می‌شود.

وی اظهار کرد: روز پنجشنبه شدت بارش‌ها در استان‌های کردستان، همدان، کرمانشاه، زنجان، لرستان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، تهران، قزوین و البرز است.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روزهای جمعه ۲۲ فروردین و شنبه ۲۳ فروردین در اغلب مناطق کشور غیر از جنوب شرق بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان بیان کرد: فردا اهواز با بیشینه دمای ۳۵ درجه بالای صفر گرم ترین مرکز استان و اردبیل با کمینه دمای ۷ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت به فارس گفت: آسمان تهران امروز ابری و بارانی است.جهت باد در تهران شمال شرقی و سرعت آن ۱۴ کیلومتر بر ساعت است، دید افقی امروز در تهران بیش از ۱۰ کیلومتر و نم نسبی ۵۸ درصد است.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: فردا در پایتخت آسمان ابری همراه با بارش باران، گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۱۲ و ۴ درجه خواهد بود.

همچنین بر اساس اخطاریه سازمان هواشناسی کشور و هشدار‌های صادره از مبادی ذی‌ربط، وقوع بارش‌های بهاری با شدت نسبتا بالا از روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین تا روز یکشنبه ۲۴ فروردین همراه با آب‌گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها در تمامی نقاط استان محتمل است.

بر همین اساس، شهروندان از هرگونه تردد، استقرار و تجمع در حاشیه رودخانه‌ها، مسیل‌ها، دریاچه سد‌ها و دیگر تاسیسات آبی پر خطر خودداری کنند و به بنر‌های هشدار سیل در حاشیه رودخانه‌ها و محل‌های ورودی مکان‌های گردشگری که توسط شرکت آب منطقه‌ای نصب شده است، توجه ویژه‌ای داشته باشند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند