موضوعات داغ:
بررسی تجارت‌نیوز از آخرین وضعیت چک‌های مبادله شده

افزایش احتمال وصول چک‌ / چک‌ بانکی در کدام استان‌ها بیشتر برگشت می‌خورد؟

افزایش احتمال وصول چک‌ / چک‌ بانکی در کدام استان‌ها بیشتر برگشت می‌خورد؟

در دی ماه امسال در کل کشور 8.4 میلیون فقره چک به ارزشی بالغ بر 110 هزار میلیارد تومان مبادله شده است. احتمال پاس شدن چک در این ماه افزایش داشته و به بالاترین میزان خود از ابتدای امسال رسیده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس آمارهای منتشره از سوی بانک مرکزی در دی ماه سال جاری در کل کشور 8.4 میلیون فقره چک به ارزشی بالغ بر 110 هزار میلیارد تومان مبادله شده که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد 4.8 درصد و از نظر مبلغ حدود 12.3 درصد افزایش داشته است.

از 8.4 میلیون فقره چک مبادله شده در دی ماه سال جاری 7.7 میلیون فقره چک به ارزش 99 هزار میلیارد تومان وصول و 693 هزار فقره چک به ارزشی بیش از 11 هزار میلیارد تومان برگشت داده شده است.

تعداد چک‌های برگشتی در دی ماه امسال نسبت به ماه قبل 3.9 درصد افزایش داشته است.

همچنین آمارها نشان می‌دهد احتمال پاس شدن چک در دی ماه امسال افزایش داشته و به بالاترین میزان خود از ابتدای امسال رسیده است. در دی ماه امسال بیش از 91.7 درصد چک‌های مبادله شده پاس شده است.

در دی ماه امسال در بین استان‌های کشور بیشترین نسبت تعداد چک‌های وصولی بـه کل چک‌های مبادله‌ای، متعلق به استان گیلان و یزد بوده؛ به طوری که در این استان‌ها به ترتیب بیش از 93.4 و 93 درصد چک‌ها وصول می‌شود.

احتمال برگشت خوردن چک در استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از دیگر استان‌های کشور بوده؛ در دی ماه امسال 15 درصد چک‌ها در این استان برگشت خورده‌ است.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند