کد خبر: 187775

شریعتمداری:

کارآفرینان با مقررات دست و پا گیر مواجهند

وزیر صنعت، معدن‌وتجارت تصریح کرد: با وجود اینکه برخی از واحدهای تولیدی با مشکلاتی مواجه‌اند و مقررات دست‌وپا گیری پیش‌روی کارآفرینان ما وجود دارد اما امیدواری‌های زیادی هم وجود دارد.

سرویس کسب‌وکار -

محمد شریعتمداری در دومین مراسم نشان اهدای امین الضرب که امروز ۱۸ دی در تالار وحدت برگزار شد گفت: یکی از ویژگی‌های امین الضرب و فرزندش این بود که جامع نگر بودند.

به گزارش تجارت‌نیوز، شریعتمداری ادامه داد: امین‌الضرب‌ها تنها به صنعت و تجارت نپرداختند، آن‌ها در زمان قحطی به تهران آمدند و به مشکلات مردم رسیدگی کردند و با آوردن گندم به تهران مردم را نجات دادند.

وزیر صنعت، معدن‌وتجارت افزود: امین‌الضرب به غیر از وجه اقتصادی وجه سیاسی هم داشتند و به دلیل نزدیکی با سید جمال اسدآبادی مورد اذیت قرار گرفتند.

وی گفت: عمل صالح او در این مسیر همواره ادامه داشت. او در وصیت‌نامه خود فرزندش را به صبوری و متانت فرا می‌خواند و بر میانه‌روی و تعادل تاکید می‌کند.

شریعتمداری افزود:‌ امروز هم در میان ما نیکانی هستند که جا پای امین‌الضرب گذاشته‌اند. در دوره‌های مختلف در زمانی که با مشکلات تحریم روبرو بودیم و چه در شرایط پسا برجام و در شرایط مختلف کارآفرینان ما باز نیستادند.

وی گفت: این افراد باید مورد تقدیر و تشکر قرار بگیرند. با وجود مشکلات ما امیدهای زیادی داریم. اکنون ۸۵ هزار واحد صعنتی کوچک و بزرگ مشغول فعالیت هستند و کار می‌کنند. البته درست است که برخی از این واحدها با مشکل مواجه هستند اما واحدهای زیادی هم هستند که پیشتاز عرصه اقتصادی هستند.

شریعتمداری اضافه کرد: صنعت گران ما با مقررات دست و پا گیر مواجه هستند، اگر برای حل مشکلات نگاه‌مان به درون باشد می‌توانینم به نتایج درخشانی برسیم.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.06)
1347.2
0.8
مثقال طلا (%0.01)
673050
50
سکه امامی (%0)
1621100
دلار (%0)
4773
یورو (%0)
5836
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.