خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : نگاهی به روند نرخ تورم 1402 / مقایسه تورم 5 ماهه با مدت مشابه سال قبل (جدول و نمودار)

کالاهای اساسی سهمیه‌بندی می‌شود؟/ زمان کوپنی‌شدن کالاها مشخص شد

1391552

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص اصلاحات اخیری که در حوزه یارانه‌ها رخ داده است توضیحاتی داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در راستای تصمیمات جدید درباره اصلاح یارانه‌ها وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره توضیحاتی داد.

به نقل از ایسنا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اقلام یارانه‌ای که گران خواهند شد، گفت: مرغ، تخم مرغ، روغن و لبنیات، چهار کالایی هستند که یارانه به آنان اختصاص پیدا کرده و با اصلاح یارانه‌ها، پول یارانه آنان به حساب مردم واریز خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد خطاب به رئیس جمهور گفته‌اند که چرا شما وارد این فضا شده و دست به اصلاح یارانه‌ها زده‌اید؛ اما ایشان از آبروی خود مایه گذاشته‌اند تا عوائد یارانه‌ها به خود مردم برسد و وضعیت اقتصادی کشور اصلاح گردد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در قانونی که مجلس شورای اسلامی به تصویب رسانده، آمده است که دولت در بودجه ۱۴۰۱ حق ندارد حتی یک دلار را به قیمت ۴۲۰۰ به فروش برساند و باید این یارانه به صورت کالابرگ الکترونیکی به مردم پرداخت شود تا رفاه بیشتری برای آنان حاصل گردد.

عبدالملکی بیان داشت: تا دو ماه یارانه نقدی برای مردم واریز می شود؛ چراکه هنوز زیرساخت کالابرگ الکترونیکی آماده نیست؛ اما به محض آماده سازی این کالابرگ، سهمیه های مناسبی برای مردم در چهار قلم ذکر شده اختصاص پیدا خواهد کرد و مردم با کالابرگی که همان کارت بانکی آنان خواهد بود، می‌توانند این اقلام را با قیمت مناسب دریافت نمایند.

نظرات