کاهش تقاضا گوشت گوسفندی را ارزان کرد

کاهش تقاضا گوشت گوسفندی را ارزان کرد
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از کاهش هزار و ۵۰۰ تومانی نرخ گوشت طی یک هفته اخیر در بازار خبر داد.

علی‌اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از کاهش هزار و ۵۰۰ تومانی نرخ گوشت طی یک هفته اخیر در بازار خبر داد و گفت: اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۳۹ هزار تومان به مغازه‌دار و ۴۲ تا ۴۳ هزار تومان به مشتری عرضه می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی عرضه مناسب دام، کاهش تقاضا و رکود حاکم بر بازار را دلیل اصلی کاهش قیمت گوشت دانست.

ملکی با اشاره به اینکه مسئولان نسبت به قاچاق دام هشیار باشند، افزود: با توجه به افزایش نرخ دلار، انگیزه برای قاچاق دام از سوی قاچاقچیان افزایش می‌یابد، که این امر در کنار کاهش واردات گوشت از آسیای میانه بازار را به چالش خواهد کشید.

وی بازار دام زنده در ایام اربعین حسینی را پیش‌بینی کرد و گفت: با توجه به عرضه مناسب دام، احتمال کاهش قیمت در ایام اربعین حسینی در میادین وجود دارد و تنها افزایش نرخ دلار به سبب خروج غیرمجاز دام، نگرانی‌هایی ایجاد کرده، چرا که اگر مسئولان تمهیداتی برای این موضوع به کار نگیرند، بازار دستخوش تحولاتی قرار خواهد گرفت.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در پاسخ به این سوال که تامین کمبود گوشت داخلی از استرالیا وجود ندارد، بیان کرد: با توجه به مشکلاتی نظیر ترابری و بارگیری انتظار می‌رود که مسئولان نسبت به تخصیص هواپیما، مبادلات ارزی و… اقدام کنند تا دوباره بازار گوشت دچار نوسان نشود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند