شهردار تهران:

قیمت مسکن را کاهش می‌دهیم

زاکانی شهردار تهران گفت: از سال ۹۰ تا سال ۱۴۰۰ شاهد سقوط در صدور پروانه بوده‌ایم؛ به دنبال این هستیم تا به همت مسئولان آرزوی خرید مسکن را به واقعیت قابل دست یافتنی تبدیل کنیم و قمیت مسکن را کاهش دهیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، شهردار تهران گفت: به دنبال این هستیم تا آرزوی خرید مسکن را به واقعیت دست یافتنی تبدیل کنیم و کاهش قیمت مسکن را در پیش داشته باشیم.

به نقل از خبرنگاران‌جوان، علیرضا زاکانی شهردار تهران در آئین آغاز ساخت بیش از ۱۰ هزار واحد مسکونی درباره پادگان دوشان تپه اظهار کرد: گشایش در این پروژه بن بست‌های مرتبط با منطقه پیروزی و دماوند را بازمیکند و اکنون این پروژه درحال ورود به کمیسیون ماده ۵ است.

وی ادامه داد: قرارگاه جهادی مسکن و تلاش‌های سازمان نوسازی در خصوص ایجاد مسکن و الگو‌های جدید دنبال می‌شود که یکی از اجزای این بسته خدمتگزاری و مسئولیت پذیری است.

شهردار تهران افزود: بنا شد تا با کاهش زمان صدور پروانه خدمتی جدید را تعریف کنیم و هر ۶ ماه کاهش زمان ساخت برای سازنده ارزشمند است و برهمین اساس تلاش شد تا این مدت کاهش یابد.

وی بیان کرد: از سال ۹۰ تا سال ۱۴۰۰ شاهد سقوط در صدور پروانه بوده‌ایم؛ به دنبال این هستیم تا به همت مسئولان آرزوی خرید مسکن را به واقعیت قابل دست یافتنی تبدیل کنیم و قمیت مسکن را کاهش دهیم.

قیمت مسکن امروز

قیمت مسکن امروز بازار رهن مسکن را نشانه رفته است. بازاری که به‌دلیل کمبود گزینه‌های انتخابی برای مشتری و رقم بالای مالک کم‌رونق مانده است.

به نقل از دنیای‌اقتصاد، متقاضیان اجاره مسکن در شهر تهران این روزها با دشواری جدیدی برای رهن کامل واحدهای مسکونی مواجه شده‌‌اند.

تحقیقات میدانی و بررسی‌‌ها نشان می‌دهد، در شرایطی که متقاضیان اجاره مسکن با شرایط رهن کامل از گذشته تاکنون با مشکلات ویژه‌ای برای دسترسی به این فایل‌‌ها مواجه بودند هم‌‌اکنون نوع جدیدی از دشواری در بازار این گروه از واحدهای استیجاری در مسیر مستاجرها ایجاد شده است.

پیش‌تر واحدهای رهن‌‌ کامل به‌دلیل عدم نیاز مستاجر به پرداخت اجاره‌‌بهای ماهانه، در میان گروه قابل توجهی از مستاجرها به روش اجاره مسکن با شرایط پرداخت رهن و اجاره ماهانه، ترجیح داشت.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند