کاهش قیمت نفت با انتظار برای افزایش تولید آمریکا

قیمت نفت روز دوشنبه به علت انتظار برای افزایش تولید نفت آمریکا در سال جاری، کاهش یافت و افزایش‌های قیمت در ساعات اولیه که ناشی از کاهش هفتگی تعداد دکل‌های نفتی آمریکا و کاهش بیکاری بود را از دست داد.

کاهش قیمت نفت با انتظار برای افزایش تولید آمریکا

قیمت نفت بر اثر انتظار برای افزایش تولید نفت آمریکا در سال جاری میلادی، کاهش یافت.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از رویترز؛ قیمت نفت روز دوشنبه به علت انتظار برای افزایش تولید نفت آمریکا در سال جاری، کاهش یافت و افزایش‌های قیمت در ساعات اولیه که ناشی از کاهش هفتگی تعداد دکل‌های نفتی آمریکا و کاهش بیکاری بود را از دست داد.

هر بشکه نفت خام آمریکا با ۲۵ سنت کاهش ۶۱٫۷۹ دلار فروخته شد. نفت برنت نیز با ۳۳ سنت کاهش ۶۵٫۱۶ دلار در هر بشکه معامله شد.

بانک‌ آی‌ان‌جی در یادداشتی نوشت: «افزایش تولید و ذخایر نفت در آمریکا احساس حاکم بر بازار برای سرمایه‌گذاری را کم کرده است. حس سرمایه‌گذاری در بازار در پایان ماه ژانویه به اوج خود رسیده بود».

پس از اینکه در ماه فوریه بیشترین میزان در یک سال‌ونیم گذشته بر تعداد فرصت‌های شغلی آمریکا افزوده شد، قیمت نفت خام در روز جمعه و ساعات اولیه روز دوشنبه افزایش یافت.

در بازارهای نفتی، شرکت‌های انرژی امریکا هفته گذشته برای نخستین بار در تقریبا ۲ ماه گذشته، تعداد دکل‌های نفتی فعال خود را کاهش دادند. بیکر هیوز، بزرگ‌ترین شرکت خدمات نفتی جهان روز جمعه اعلام کرد حفاران آمریکایی ۴ دکل را خاموش کردند و در مجموع تعداد دکل‌ها به ۷۹۶ دکل رسید.

علی‌رغم کاهش تعداد دکل‌های نفتی که عاملی اولیه برای پیش‌بینی میزان تولید نفت است، فعالیت دکل‌های نفتی بسیار بیش از یک سال گذشته است.

آمریکا به دومین تولیدکننده نفت جهان تبدیل شده است و تنها روسیه بیشتر از آن تولید دارد و به نزدیک به ۱۱ میلیون بشکه نفت در روز تولید می‌کند.

 

منبع: فارس


این مطلب را به اشتراک بگذارید