کاهش ۲ هزار تومانی نرخ گوشت گوسفندی

کاهش ۲ هزار تومانی نرخ گوشت گوسفندی
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از کاهش ۲ هزار تومانی قیمت این نوع گوشت در دو هفته اخیر خبر داد و گفت: برای ایام اربعین با تغییر قیمت مواجه نخواهیم بود.

علی‌اصغر ملکی با بیان اینکه قیمت گوشت گوسفندی در دو هفته گذشته ۲ هزار تومان ارزان شده است، اظهار داشت: قیمت هر کیلوگرم شقه بدون دنبه از حدود ۴۵ هزار تومان به حدود ۴۲ تا ۴۳ هزار تومان کاهش یافته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی اضافه کرد: همچنین در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم شقه بدون دنبه عرضه به مغازه‌دار حدود ۳۸ تا ۳۸ هزار و ۵۰۰ تومان است که با ۱۰ درصد سود آن را به مشتری تحویل می‌دهد.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی درباره دلیل این امر توضیح داد: عرضه دام به بازار زیاد شده، وقتی هم که عرضه زیاد می‌شود قیمت دام زنده کاهش می‌یابد که این مسئله بر نرخ گوشت تاثیرگذار است.

ملکی درباره واردات گوشت قرمز به کشور نیز گفت: واردات انجام می‌شود، اگر واردات انجام نمی‌شد وضعیت بازار بحرانی می‌شد، واردات باعث شکسته شدن قیمت‌ها شده چرا که ما به اندازه کافی دام نداریم.

وی ادامه داد: البته کسانی هم دام‌ها را دپو کرده بودند، وقتی دیدند شرایط محیا نیست دام‌هایشان را به بازار عرضه می‌کنند.

ملکی با بیان اینکه وقتی اربعین حسینی هم تمام شود، جایی برای جولان سودجویان باقی نمی‌ماند، گفت: به همین دلیل است که عرضه دام به بازار افزایش یافته و فرصت از سودجویان گرفته شده است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به اینکه قیمت برای ایام اربعین نیز تغییری نمی کند و در همین حدود باقی خواهد ماند، ادامه داد: با توجه به وارداتی که انجام می‌شود، احتمال تغییر قیمت‌ها بسیار اندک است.

 

منبع: مهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند